55942 zł
cel 56000 zł

325
wspierających

Dofinansowanie do modernizacji hali sportowej w Centrum Młodzieżowym w Chingoli w Zambii

Salezjanie z Chingoli prowadzą największą misję salezjańską na terenie Zambii. W skład misji wchodzą: technikum i liceum zawodowe, oratorium, Centrum Młodzieżowe, Prenowicjat oraz prowadzony jest program pomocy dla ubogich dzieci „ Magone”. W tej chwili z edukacji oraz programów wsparcia korzysta ok. 1000 młodych ludzi, którzy przychodzą codziennie na zajęcia organizowane przez Salezjanów. Placówka powstała ponad 25 lat temu, infrastruktura jest przestarzała i wymaga remontów oraz napraw. Obecnie trwa renowacja hali sportowej, z której codziennie korzystają dzieci i młodzież. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 719!

Wzrost demograficzny Zambii zmusza rząd do budowy i remontów zniszczonych szkół. Niestety  ministerstwo edukacji nie jest w stanie zabezpieczyć wystarczającej liczby miejsc w szkołach. Dlatego też od wielu lat Zambia zaprasza placówki charytatywne takie jak ta w Chingoli by w partnerstwie zabezpieczyć ciągłość nauczania i wychowania młodych obywateli kraju.

Niestety, dużym problemem na placówce są przestarzale budynki, w tym hala sportowa w Centrum Młodzieżowym. Od dwóch lat budynek ten i przylegle boiska sportowe są odnawiane i unowocześniane. Dotychczas zostały wymienione sufity w przyległych salkach oraz instalacje elektryczne wraz z oświetleniem. Obecnie trwają prace polegające na wymianie sufitu w głównej hali sportowej oraz instalowane jest nowe oświetlenie. Końcowym etapem renowacji hali ma być wymiana betonowej posadzki na bardziej bezpieczną.

Z pomocą Darczyńców oraz ze środków własnych księży salezjanów udało się zrealizować znaczną część prac renowacyjnych, jednak to wciąż za mało, aby móc zakończyć prace remontowe. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż w dokończeniu remontu placówki misyjnej w Chingoli.

Za projekt odpowiada ksiądz Leszek Aksamit SDB