56000 zł
cel 56000 zł

98
wspierających

Odbudowa zniszczonej pożarem misji Sióstr Salezjanek w Odessie.

Siostry Salezjanki z Odessy prowadzą bursę dla dziewcząt. Na początku sierpnia, w kamienicy, w której posługują salezjanki wybuchł pożar. Mieszkania, które należą do zgromadzenia zostały kompletnie zalane wodą podczas gaszenia kamienicy i nie nadają się do zamieszkania. Misjonarki wraz z podopiecznymi zostały bez dachu nad głową. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż wyremontować zniszczone pomieszczenia bursy salezjańskiej w Odessie. Wspieraj Projekt 716!

Odessa, w której służą salezjanki to milionowe miasto portowe i stolica obwodu odesskiego Ukrainy. Położona jest nad Morzem Czarnym a w 2009 roku zabytkowe piękne centrum Odessy zostało wpisane na ukraińską listę informacyjną UNESCO.

Główna misja Sióstr Salezjanek w Odessie to prowadzona przez nich, niemalże od 30 lat, bursa dla ubogich studentek pochodzących z różnych zakątków Ukrainy. W bursie jest 19 miejsc. Misjonarki mają wykupione na własność 3 duże mieszkania w starej kamienicy. Jedno mieszkanie jest dla wspólnoty a 2 dla studentek. Po wybuchu pożaru na poddaszu domu i jego gaszenia, wszystkie trzy mieszkania zostały całkowicie zalane wodą i nie nadają się do zamieszkania. Siostry i studentki zostały bez dachu nad głową.

W tym trudnym momencie nie tylko wojny, ale i zniszczonych mieszkań dziewczęta podkreślają, że czują rodzinę będąc z siostrami. Salezjanki są dumne z wyborów, których dokonały ich podopieczne w czasie pandemii i wojny, gdy zostały w mieście, aby służyć tym najbardziej potrzebującym.

Dziś również salezjanki wraz z dziewczętami z bursy potrzebują pilnego wsparcia. Potrzebne są pieniądze na odbudowę 3 lokali mieszkalnych oraz naprawę instalacji elektrycznej i gazowej w domu sióstr salezjanek. Na dzień dzisiejszy nie mają gdzie mieszkać. Wspólnota sióstr wraz z dziewczętami mieszkają w piwnicy, którą udostępnił proboszcz z katedry. Dzieło misjonarek – dom dla studentek, bez pomocy z zewnątrz nie jest w stanie dalej funkcjonować.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż w odbudowie zniszczonych pomieszczeń bursy prowadzonej przez siostry salezjanki. Wspieraj z nami Projekt 716!

Za projekt odpowiada siostra Tresea  Matyja FMA