66642 zł
cel 56000 zł

293
wspierających

 Dożywianie dzieci z Hawany na Kubie

Na Kubie panuje bieda. Brakuje jedzenia. Polityka zagraniczna kraju oraz embargo nałożone przez Stany Zjednoczone spowodowały, że Kuba przechodzi ogromny kryzys ekonomiczny i socjalny. Brakuje podstawowych środków do życia a dzieci i ich rodziny głodują. Po raz kolejny siostry salezjanki organizują zbiórkę pieniędzy na żywność dla 70 najbiedniejszych dzieci. Poprzednio, w ramach Projektu 618 udało nam się zebrać na ten cel 55856 PLN. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 715!

Na Kubie wiele rodzin spożywa jeden posiłek w ciągu dnia, na więcej ich nie stać. Zazwyczaj jest to czarna fasola zmieszana z ryżem, z dodatkiem jajka, hot doga lub szynki. Najcięższa sytuacja panuje wśród najmłodszych. To dla nich najczęściej brakuje jedzenia. Dzieci często żyją pod opieką dziadków i krewnych, którzy nie są w stanie zadbać o ich wychowanie oraz wyżywienie. Na wsiach jest jeszcze gorzej, ponieważ w domach brakuje wody i toalet a to sprawia, że oprócz głodu, najmłodszych dotykają choroby.

Projekt 715 ma na celu zapewnienie wyżywienia 70 najbardziej potrzebującym dzieciom z placówki sióstr salezjanek z Hawany na Kubie. Sytuacja jest poważna, ponieważ potrzeby są ogromne a możliwości finansowe misjonarek są bardzo ograniczone. Siostry robią co mogą by pomóc potrzebującym, jednak to wciąż za mało. Jeśli i Ty chcesz pomóc, dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż w zakupie jedzenia potrzebującym dzieciom z Kuby. Wspieraj Projekt 715!

Za projekt odpowiada siostra Henryka Milczarek FMA