56002 zł
cel 56000 zł

260
wspierających

Dofinansowanie do zakupu oraz montażu paneli fotowoltaicznych w Yaounde

W Yaounde, stolicy Kamerunu salezjanie prowadzą centrum formacyjne, wydawnictwo oraz siedzibę Prowincji ATE( Africa Tropicale Equatoriale) W skład prowincji wchodzi 5 państw: Kamerun, Czad, Republika Środkowo Afrykańska, Gabon oraz Gwinea Równikowa. Dużym problemem na placówce są braki w dostawie prądu, co uniemożliwia skuteczną pracę w Inspektorii.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 714!

Misja w Yaoundé znajduje się w stolicy Kamerunu. To tutaj, na placówce misyjnej działa regionalne biuro projektów, wydawnictwo, centrum formacyjne, pracuje ekonom inspektorialny oraz znajduje się siedziba Prowincji. Mimo dogodnej lokalizacji bardzo często brakuje prądu. To powoduje, że w tym czasie prace i zajęcia na misji są bardzo ograniczone. Dużym problemem są również skoki napięcia, co powoduje spalanie się urządzeń elektrycznych. To wiąże się z ogromnym kosztem na zakup nowych urządzeń. Brak prądu to również brak dostępu do internetu.

Rozwiązaniem problemu, będzie montaż paneli słonecznych. Zapewni to stały dostęp do prądu. Prowadzenie tak dużej misji, wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne zagwarantują niezmienny dostęp do prądu a to umożliwi prowadzenie działań niezależnie od przerw w jego dostawie.

Razem możemy pomóc w zakupie paneli fotowoltaicznych do placówki w Yaounde. Wspieraj z nami Projekt 714!

 

Za projekt odpowiada ksiądz Artur Bartol SDB