57030 zł
cel 56000 zł

232
wspierających

Dofinansowanie zakupu samochodu do placówki misyjnej Bauleni

 

Pomóż misjonarzom w Zambii docierać do wiosek i kaplic dojazdowych, a także do chorych i potrzebujących. Wspieraj Projekt 713!

Salezjanie pracują w Lusace, stolicy Zambii. Prowadzą dużą placówkę misyjną w Bauleni, to jedna z biedniejszych dzielnicy tego miasta. Do parafii st. Mathias Mulumba należy siedem kaplic dojazdowych, dwie z nich oddalone są o ponad 50 km. Misjonarze, aby dotrzeć z sakramentami do wiernych, a także pomóc starszym i chorym, przemieszczają się zniszczonym samochodem. W każdą niedzielę wyruszają do innej kaplicy, aby tam odprawić Mszę Świętą dla lokalnej społeczności. Niosą pomoc i nadzieję najbardziej potrzebującym, jednak częste wyjazdy wyeksploatowanym pojazdem sprawiają coraz większe problemy.

Na placówce misyjnej w Bauleni salezjanie prowadzą też centrum formacyjne, oratorium, organizują spotkania dla młodzieży i kursy zawodowe. Młodzi ludzie mogą wziąć udział w zajęciach stolarskich, teatralnych i sportowych. Wszystkie działania na placówce związane są z częstym przemieszczaniem się też po stolicy. Trzeba przywieść zakupy czy pomóc w transporcie młodzieży.

Ich samochód wymaga częstych napraw, więc koszty utrzymania stają się coraz większe. Parafia nie ma środków finansowych na zakup nowego samochodu. Dlatego salezjanie szukają wsparcia.

Projekt będzie finansowany ze środków własnych salezjanów, MIVA i Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Dołącz do akcji i pomóż w zakupie samochodu na misję w Bauleni. Wspieraj Projekt 713!

Za projekt odpowiada ksiądz Andrzej Reut SDB