52182 zł
cel 51930 zł

187
wspierających

Zakup komputerów i wyposażenie pracowni w Centrum Młodzieżowym w Buterere w Burundi

 

Salezjanie z Buterere prowadzą Centrum Szkolenia Zawodowego (Vocational Training Center), internat oraz oratorium. Na placówce brakuje komputerów oraz w pełni wyposażonej pracowni komputerowej. Mimo chęci do nauki, najmłodsi nie mogą uczęszczać na zajęcia komputerowe. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wesprzyj Projekt 712!

Misja w Buterere jest miejscem spotkań dzieci i młodzieży.  Salezjanie dbają o to by dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje talenty, spędzać czas wolny oraz mogły odpocząć od problemów dnia codziennego. Trwająca w latach 1993-2005 w Burundi wojna domowa znacząco osłabiła kraj. Wiele dzieci straciło swoich rodziców a część rodzin zostało przesiedlonych. Z powodu biedy wielu młodych ludzi nie ma możliwości do nauki.

Salezjańskie Centrum Zawodowe prowadzi kursy z zakresu budownictwa, krawiectwa, elektryki, stolarstwa, mechaniki samochodowej, informatyki oraz przygotowuje do pracy na stanowisku sekretarki. Co roku do szkoły trafia od 250-400 nowych uczniów. Placówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży w całym kraju. Wiedza oraz wartości wyniesione ze szkoły prowadzonej przez salezjanów pozwalają na zdobycie dobrej pracy w przyszłości. Niestety, na placówce brakuje w pełni wyposażonej pracowni komputerowej. Dziś, bez obsługi komputera ciężko jest znaleźć dobrą pracę, zwłaszcza w miastach. Nowe komputery wraz z oprogramowaniem, to szansa dla dzieci i młodzieży na zdobycie nowych i cennych umiejętności.

Projekt 712 powstał w celu sfinansowania zakupu nowych komputerów wraz z pełnym oprogramowaniem. W ramach projektu planujemy również zakup monitorów, projektora, myszek, klawiatur oraz odnowienie istniejącej małej salki komputerowej. Za pozostałe pieniądze zostaną zorganizowane kursy doszkalające dla nauczycieli informatyki.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż sfinansować modernizację pracowni informatycznej na misji księży salezjanów z Buterere. Wspieraj Projekt 712!

Za projekt odpowiada Gianpaulo Gulotta