56558 zł
cel 56000 zł

389
wspierających

Zakup komputerów i wyposażenie pracowni w Centrum Młodzieżowym w Rundu

Salezjanie z Rundu w Namibii prowadzą parafię, Centrum Młodzieżowe oraz szkołę podstawową. Centrum Młodzieżowe jest miejscem, do którego młodzi ludzie przychodzą na oratorium, zajęcia dodatkowe oraz naukę obsługi komputera. Niestety sprzęt komputerowy jest przestarzały oraz zepsuty, wymaga wymiany. Salezjanów nie stać, aby samodzielnie zakupić nowe komputery do nauki dla dzieci. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 709!

Salezjanie przybyli do Rundu w 1997 roku. Misjonarze skupili wokół parafii dzieci i młodzież, które mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych aktywnościach oraz wspólnie spędzać czas ze swoimi kolegami. Dodatkowo młodzież może po zajęciach w szkole dokształcać się w wielu dziedzinach, miedzy innymi uczyć się obsługi komputera. Centrum Młodzieżowe działa od 2013 roku. Jest miejscem aktywności i spotkań wielu młodych ludzi. Ale żeby centrum działało i się rozwijało, potrzeba pieniędzy. Brakuje nowoczesnych komputerów, monitorów, drukarek, skanerów, klawiatur oraz oprogramowania. Dziś znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych to podstawa do kontunuowania nauki na studiach oraz znalezienia dobrej pracy

Za zebrane pieniądze salezjanie z Rundu chcą zakupić nowe komputery, monitory, klawiatury, myszki, drukarkę, skaner oraz oprogramowanie. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wpieraj Projekt 709!

Za projekt odpowiada ksiądz Joackim Mzanywa SDB