53220 zł
cel 52640 zł

166
wspierających

Dokończenie budowy budynku oraz wyposażenie klas dla niepełnosprawnych dzieci z parafii Tsabango

Salezjanie z Lilongwe w Malawii prowadzą największą placówkę misyjną w kraju. Misja składa się z dużej parafii, centrum formacyjnego, oratorium, 2 szkół podstawowych oraz dużej szkoły zawodowej. W 2020 roku misjonarze z pomocą lokalnych władz oraz funduszy parafialnych wybudowali w szkole podstawowej kilka pomieszczeń dla dzieci niepełnosprawnych. Niestety nie starczyło funduszy na ich wykończenie. Dołącz do akcji i wspólnie z nami dokończ budowę klas dla dzieci ze szkoły salezjańskiej w Lilongwe.

Obecnie do pierwszej szkoły podstawowej w Tsabango uczęszcza 4892 uczniów w tym 40 dzieci niepełnosprawnych, które potrzebują specjalnej opieki oraz warunków do nauki. Uczniowie Ci muszą mieć oddzielne pomieszczenia, aby mogli się efektywnie uczyć i przygotować do życia w społeczeństwie. Dotychczas udało się wybudować budynek wraz z dachem. Niestety nie wystarczyło funduszy na wykończenie oraz wyposażenie. Mieszkańcy oraz lokalne władze nie mają pieniędzy na dokończenie inwestycji. Misjonarzom udało się zebrać część brakujących funduszy, jednak to wciąż zbyt mało.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż wykończyć i wyposażyć klasy dla dzieci ze szkoły podstawowej w Lilongwe. Wspieraj Projekt 706!

Za projekt odpowiada ksiądz Józef Czerwiński SDB