58093 zł
cel 57020 zł

243
wspierających

Dofinansowanie w zakupie samochodu na misję sióstr salezjanek w Duékoué na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Misjonarki z Duékoué na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzą szkołę zawodową, przychodnię, oratorium, katechezę, centrum promocji kobiet oraz wspólnie z księżmi salezjanami duszpasterstwo parafialne. Misja siótr salezjanek łącznie obejmuje ponad 50 wiosek w promieniu 70 km. Do prowadzenia i funkcjonowania tak dużej placówki potrzebny jest sprawny  samochód. Dołącz do akcji  i wspólnie z nami wspieraj Projekt 703!

Wybrzeże Kości Słoniowej jest położone w Afryce Zachodniej. Kraj ten niegdyś słynął z  plantacji i upraw kawy oraz kakaa, dziś mierzy się z ogromną biedą. Od wielu lat na szczeblu politycznym trwają konflikty i walki o władzę, które doprowadziły do degradacji kraju i wywołały wojnę domową.

Misja w Duékoué powstała w 1982 roku. Siostry założyły tam szkołę zawodową na kierunkach krawiectwo oraz ciastkarstwo. Dziś misja obejmuje również przychodnię dla okolicznych mieszkańców, oratorium, katechezę, wsparcie i promocję kobiet oraz parafię prowadzoną wspólnie z księżmi salezjanami.

Dużym problemem na misji jest stary, kilkunastoletni samochód, który często się psuje a naprawy kosztują coraz więcej. Pokonywanie dużych tras między wioskami jest bardzo wyczerpujące oraz kosztowne, bo po każdym powrocie samochód trzeba naprawiać. Drogi na Wybrzeżu, zwłaszcza w porze deszczowej, są w bardzo złym stanie, a regularne pokonywanie łącznie kilkusetkilometrowych odległości w ciągu miesiąca bez odpowiedniego samochodu jest niemożliwe.

Projekt polega na dofinansowaniu w zakupie samochodu na misję w Duékoué. Dzięki naszej pomocy siostry salezjanki będą mogły odwiedzać chorych na wioskach oraz zaopatrywać misję w niezbędne produkty. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 703!

Za projekt odpowiada siostra Małgorzata Tomasiak FMA