635 zł
cel 52640 zł

9
wspierających

 Kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z placówki misyjnej Bauleni

Misjonarze z Lusaki zamierzają zorganizować obóz wakacyjny dla 260 podopiecznych. Brakuje pieniędzy. Większość dzieci, dla których salezjanie chcą zorganizować kolonie pochodzą z biednych rodzin.

Za zebrane środki finansowe misjonarze zapewnią dzieciom między innymi opiekę, wyżywienie, zorganizują piknik oraz zapewnią inne atrakcje, tak, aby chociaż na chwilę dzieci mogły zapomnieć o szarej rzeczywistości dnia codziennego. Dołącz do akcji i wspólnie z  nami wspieraj Projekt 700!

Bezdomne dzieci to jeden z największych problemów w Zambii. Nauka i edukacja odchodzą bardzo często na drugi plan. Salezjanie wychodzą na przeciw tym problemom.
Bauleni to placówka misyjna prowadzona przez salezjanów, położona jest w jednej z biedniejszych dzielnic Lusaki, stolicy Zambii. Misjonarze, oprócz pracy duszpasterskiej w pobliskiej parafii St. Mathias Mulumba, prowadzą centrum formacyjne, organizują spotkania dla dzieci i młodzieży, prowadzą oratorium a dla osób starszych kursy zawodowe. Do oratorium, w którym odbywają się zajęcia ze stolarstwa, teatralne i sportowe przychodzi wielu młodych ludzi, którzy w przeciwnym wypadku błąkali by się bezczynnie po ulicach.

Organizowane na misji zajęcia pomagają formować młodzież, zarówno pod względem moralnym jak i podstawowych umiejętności, potrzebnych w przeszłym życiu. Tutaj mogą się uczyć i rozwijać oraz poczuć jak w domu, którego często nie mają

Salezjanie chcieliby dać podopiecznym coś więcej. Pojawił się pomysł organizacji kolonii letnich dla dzieci i młodzieży. Dla uczniów zostanie zorganizowanych wiele konkursów, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogły rozwijać talenty. Prowadzone będą również gry i zabawy, spotkania modlitewne. Dla wszystkich uczniów zostanie przygotowany obiad. Podczas kolonii zostanie zorganizowany piknik, na którym zostaną rozdane nagrody i upominki dla każdego ucznia biorącego udział w obozie wakacyjnym.

Brakuje pieniędzy. Misjonarzy nie stać na opłacenie kolonii dla grupy kilkuset podopiecznych. Codzienna pomoc i opieka na placówce misyjnej i tak przewyższa możliwości finansowe misjonarzy. Wspólnie możemy pomóc w organizacji kolonii letnich dla dzieci z Bauleni. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 700!

Za projekt odpowiada ksiądz Diravya Rupen Pushparajan SDB