351 zł
cel 52640 zł

5
wspierających

 Zakup komputerów do szkoły w General Conesa w Argentynie.

Siostry salezjanki z miejscowości General Conesa w prowincji Rio Negro prowadzą szkołę podstawową, przedszkole i dom dla sióstr. Niezbędna jest modernizacja pracowni komputerowej w szkole! Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 697!

Szkoła María Auxiliadora w General Conesa została założona ponad 130 lat. W ostatnim czasie liczba uczniów znacznie zmalała. Młodzi wolą uczęszczać do szkół państwowych, gdzie zajęcia z informatyki odbywają się na nowoczesnym sprzęcie komputerowym. Salezjanki, aby podnieść jakość edukacji i móc zaoferować uczniom większe możliwości zdobywania wiedzy prowadzą w ramach tzw. warsztatów popołudniowych zajęcia dodatkowe z informatyki. W dzisiejszym świecie brak znajomości obsługi komputera sprawia, że młodzież ma gorszy start w przyszłość. Komputery jakimi dysponuje szkoła są przestarzałe, w większości już nie działają

Mimo względnie stabilnej sytuacji gospodarczej, istnieją tu obszary nędzy. Ludzie żyją skromnie. Misjonarki nie mogą liczyć na pomoc lokalnej społeczności. W ramach tego projektu zostanie zakupionych 20 nowych komputerów, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogły uczyć się na nowoczesnym sprzęcie informatycznym. Salezjanki mają nadzieję, że dzięki zakupie nowych komputerów wzrośnie zainteresowanie nauką w szkole sióstr salezjanek.

Wspólnie możemy pomóc misjonarkom w realizacji Projektu 697. Dołącz do akcji i wspieraj z nami misje salezjańskie.

Za projekt odpowiada siostra Beata Bienias FMA