58391 zł
cel 52640 zł

237
wspierających

 Zakup komputerów do szkoły w General Conesa w Argentynie.

Siostry salezjanki z miejscowości General Conesa w prowincji Rio Negro prowadzą szkołę podstawową, przedszkole i dom dla sióstr. Niezbędna jest modernizacja pracowni komputerowej w szkole! Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 697!

Szkoła María Auxiliadora w General Conesa została założona ponad 130 lat. W ostatnim czasie liczba uczniów znacznie zmalała. Młodzi wolą uczęszczać do szkół państwowych, gdzie zajęcia z informatyki odbywają się na nowoczesnym sprzęcie komputerowym. Salezjanki, aby podnieść jakość edukacji i móc zaoferować uczniom większe możliwości zdobywania wiedzy prowadzą w ramach tzw. warsztatów popołudniowych zajęcia dodatkowe z informatyki. W dzisiejszym świecie brak znajomości obsługi komputera sprawia, że młodzież ma gorszy start w przyszłość. Komputery jakimi dysponuje szkoła są przestarzałe, w większości już nie działają

Mimo względnie stabilnej sytuacji gospodarczej, istnieją tu obszary nędzy. Ludzie żyją skromnie. Misjonarki nie mogą liczyć na pomoc lokalnej społeczności. W ramach tego projektu zostanie zakupionych 20 nowych komputerów, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogły uczyć się na nowoczesnym sprzęcie informatycznym. Salezjanki mają nadzieję, że dzięki zakupie nowych komputerów wzrośnie zainteresowanie nauką w szkole sióstr salezjanek.

Wspólnie możemy pomóc misjonarkom w realizacji Projektu 697. Dołącz do akcji i wspieraj z nami misje salezjańskie.

Za projekt odpowiada siostra Beata Bienias FMA 

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje Misji Salezjańskich,

z ogromną radością pragnę poinformować, że pomimo bardzo niestabilnej sytuacji na rynku argentyńskim związanej z galopująca inflacja, udało nam się sfinalizować projekt o nazwie “Komputery dla Colegio Maria Auxiliadora” w General Conesa w Patagonii wArgentyna. Stało się to możliwe dzięki Waszej wspaniałomyślnej pomocy i wsparciu.

Nasza szkoła jest jedyną szkołą katolicką w tym regionie i jako jedyna nie otrzymuje od państwa żadnych dotacji. Jedyne dotacje to dodatki do wypłat dla nauczycieli. Wszelkie inne koszty, również wyposażenie sal dydaktycznych musi być pokrywane z czesnego, które nie wystarcza nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Stąd też zakup komputerów oraz wyposażenie sali komputerowej nigdy nie byłoby możliwe bez Waszej pomocy. Teraz nasze dzieci mogą już, podobnie jak ich rówieśnicy ze szkol państwowych, korzystać z nowoczesnej technologii w zdobywaniu wiedzy.

Za zebrane pieniądze udało nam się zakupić 16 kompletów komputerów wraz z monitorami, myszkami i klawiaturami. Dodatkowo sala komputerowa została doposażona w dodatkowe okablowanie, gniazdka elektryczne oraz zainstalowane zostało wysokiej jakości oprogramowanie komputerowe.

Dziękujemy bardzo serdecznie za każdą złotówkę ofiarowaną na ten cel. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencjach wszystkich Dobroczyńców naszej placówki misyjnej. Uczniowie są uświadamiani, że pomoc, którą otrzymują pochodzi od osób ciężko pracujących i o wielkim sercu, chcemy sprawić, aby i one uczyły się tej pięknej postawy. Niech Pan Bóg stokrotnie wynagrodzi każde dobro jakie czynicie.

Niech Maryja Wspomożycielka błogosławi i ma Was w swojej opiece.

Z wdzięczną modlitwą w imieniu całej wspólnoty wychowawczej

Beata Bienias

Colegio Maria Auxiliadora w Gral Conesa.