25530 zł
cel 56000 zł

125
wspierających

 Zakup i instalacja paneli słonecznych oraz wymiana zbiorników na wodę w placówce misyjnej w Kazembe

W Kazembe działa parafia, szkoła zawodowa z internatem oraz oratorium dla dzieci i młodzieży. Parafian jest ponad 6000. Ogromnym problemem są braki w dostawie energii elektrycznej oraz stare, przerdzewiałe zbiorniki na wodę. Parafia jest biedna a misjonarzy nie stać by samodzielnie zakupić panele słoneczne oraz wymienić zużyte zbiorniki na wodę. Rozwiązaniem jest zakup i montaż paneli oraz wymiana zbiorników na nowe.

Razem z nami możesz pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 696!

Kazembe położone jest w prowincji Luapula w Zambii. Dzieci i młodzież mają utrudniony dostęp do edukacji, brakuje pracy. Ludzie są pozbawieni perspektyw na lepsze życie. Popadają w przygnębienie i brakuje im motywacji. Salezjanie starają się pomagać dzieciom, młodzieży oraz mieszkańcom. Wiara i fundamenty moralne a także praca salezjanów na rzecz lokalnej społeczności sprawią, że ludzie zaczynają nieco bardziej pozytywnie patrzeć na lepsze jutro. Do szkoły zawodowej uczęszcza 20 uczniów, oratorium odwiedza ponad 100 dzieci dziennie. Misja w Kazembe jest także miejscem spotkań grup: modlitewnych, parafialnych, dziecięcych i młodzieżowych.

Dużym problemem na placówce misyjnej są braki w dostawie prądu oraz stare, zardzewiałe zbiorniki na wodę. Wszystkie działania, które prowadzą misjonarze wymagają dostępu do prądu oraz bieżącej wody. Możliwości finansowe misjonarzy są ograniczone.

Projekt będzie polegał na: zakupie oraz zamontowaniu solarnego systemu elektrycznego składającego się z bojlera z baterią słoneczną i kolejnej baterii z inverterem, montażu słonecznego oświetlenia we wszystkich pokojach Domu Salezjańskiego oraz zainstalowaniu gniazdka w pokoju wspólnotowym tak by w ten sposób było to także miejsce pracy. Dodatkowo za zebrane pieniądze zostaną zakupione nowe zbiorniki na wodę wraz z konstukcją mocującą.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż salezjanom z Kazembe zrealizować Projekt 696!

Za projekt odpowiada ksiądz Jacek Garus SDB