56920 zł
cel 56000 zł

247
wspierających

 Dożywianie dzieci, młodzieży i kleryków z Kansebula

 

Zapewnijmy jedzenie dzieciom, młodzieży oraz klerykom z Kansebula w Demokratycznej Republice Konga. Kupmy artykuły spożywcze, nasiona roślin i warzyw, oraz narzędzia rolnicze. Wesprzyjmy działania misjonarzy z placówki w Kansebula! Wspieraj Projekt 695!

Demokratyczna Republika Konga to kraj, który doświadczył wielu wojen. Skutki działań wojennych widać na każdym kroku. Wszechobecne ubóstwo, masowe przesiedlenia ludności, zniszczona infrastruktura, choroby mieszkańców spowodowały, że ludzie nie mają perspektyw na godne życie, a dzieci i młodzież jest niedożywiona.

Salezjanie prowadzą w Kansebula post nowicjat, dom rekolekcyjny, pokoje gościnne dla grup rekolekcyjnych, zajęcia dla dzieci i młodzieży, które w każdą niedzielę uczestniczą w zajęciach duchowych i duszpasterskich w Centrum Duszpasterstwa im. Św. Jana Bosko, zatrudniają animatorów do pracy z młodzieżą oraz prowadzą duże gospodarstwo rolne, na którym pracują również okoliczni mieszkańcy. Prowadzenie tak dużej placówki jest kosztowne i często przekracza możliwości wspólnoty salezjańskiej. Dzieci i młodzież odwiedzające placówkę misyjną pochodzą z rozbitych przez nałogi i biedę rodzin i nie mogą liczyć na ciepły posiłek w swoim domu. Salezjanie starają się pomóc opuszczonym i odrzuconym dzieciom dając wyżywienie a młodych kleryków przygotować do pracy z opuszczoną i biedną młodzieżą.

Głównym celem projektu jest zapewnienie młodym klerykom oraz dzieciom i młodzieży wyżywienia. Za zebrane pieniądze salezjanie zapewnią ciepły posiłek 300 dzieciom odwiedzającym placówkę oraz 83 klerykom post nowicjatu. Dodatkowo zostaną zakupione nasiona roślin i warzyw, artykuły spożywcze i sanitarne, narzędzia niezbędne do prowadzenia gospodarstwa rolnego, zostanie zapewnione wynagrodzenie dla pracowników i animatorów świeckich oraz zakupiony opał do kuchni opalanej drewnem.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i razem z nami wspieraj działania salezjanów z Kansebula!

Za projekt odpowiada ksiądz Kubuya Luanda Dominique SDB