36712 zł
cel 44800 zł

236
wspierających

 Wsparcie finansowe dla dzieci i młodzieży z oratorium w Rundu

W miejscowości Rundu, w dzielnicy Sauyemwa w Namibii salezjanie prowadzą oratorium przy parafialne. Codziennie organizowane są zajęcia sportowe dla młodzieży i dzieci ulicy, aby zająć młodzież i usunąć ją z zagrożeń wynikających z życia na ulicy. Niestety, możliwości finansowe misjonarzy nie pozwalają rozwój placówki oraz zakup sprzętu niezbędnego do integracji dzieci i młodzieży. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 693!

Salezjanie przybyli do Rundu w 1997 roku. Oratorium funkcjonuje od niedawna i wciąż jest w fazie wykańczania. Misjonarze skupili wokół parafii dzieci i młodzież, które mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych grach i zabawach oraz wspólnie spędzać czas z rówieśnikami. System edukacyjny księdza Bosko ma zaszczepić w młodych ludziach najważniejsze wartości, które ukazać mają młodym drogę do Chrystusa, który jest centrum naszego codziennego życia.

Centrum młodzieżowe jest domem i miejscem aktywności wielu młodych ludzi. Ale żeby centrum działało, potrzeba pieniędzy. Brakuje sprzętu sportowego, jedzenia i innych niezbędnych przedmiotów, z których mogą korzystać podopieczni.

Za zebrane pieniądze salezjanie z Rundu chcą zakupić sprzęt sportowy, w tym piłki do gier zespołowych, jedzenie dla najmłodszych, gry planszowe, sprzęt i ubrania sportowe oraz płyny do dezynfekcji.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i razem wesprzyjmy Projekt 693!

Za projekt odpowiada ksiądz Louis Malama SDB