23798 zł
cel 56000 zł

90
wspierających

 Budowa domów dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Dilla w Etiopii

 

Salezjanki prowadzą na misji w Dilla przedszkole, przychodnię, organizują pomoc dla mieszkańców oraz pomagają najbardziej potrzebującym w codziennym życiu. Znaczna część mieszkańców zamieszkujących okoliczne wioski żyje w bardzo złych warunkach. Ich domy są często bardzo zaniedbane, dachy nieszczelne a w oknach brakuje szyb. Niestety brakuje pieniędzy na remonty oraz budowę nowych budynków.  Dołącz do akcji i wspólnie z nami odbuduj domy w Dilla. Wspieraj Projekt 692!

Salezjańska placówka misyjna powstała w 1986 roku. Misjonarki z Dilla starają się dodatkowo pomagać osobom starszym, niedożywionym chorym na AIDS, oraz najbardziej ubogim.
Sytuacja zdrowotna i materialna w Dilla jest krytyczna. Złą sytuacje potęguje również wojna, która trwa od kilku lat. W ostatnim czasie wiele domów zlokalizowanych wokół misji uległo zniszczeniu. Mieszkańcy są zbyt biedni by samodzielnie mogli wyremontować swoje domy. Obserwując pogarszającą się z dnia na dzień sytuację mieszkańców salezjanki uruchomiły projekt pomocowy. Część materiałów z zawalonych domów uda się wykorzystać do odbudowy, jednak to za mało by udało się w pełni je odbudować. Pieniądze ze zbiórki zostaną wykorzystane na zakup kamieni na fundament, żwir, cement, drewno na dach, gwoździe oraz opłacimy ekipę budowlaną Dzięki naszej wspólnej pracy i pomocy wielu mieszkańców będzie mogło mieszkać w godnych warunkach. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 692!

Za projekt odpowiedzialna jest siostra Helena Kamińska FMA