49183 zł
cel 49280 zł

248
wspierających

Budowa przedszkola w wiosce Ruu-rumwe w Namibii

W wiosce Ruu-rumwe w Namibii przedszkolaki chodzą na zajęcia do prowizorycznego budynku z blachy. Warunki do nauki są bardzo złe, jest gorąco i parno. Salezjanie z Rundu chcą pomóc w postawieniu nowego budynku dla najmłodszych. Za zebrane pieniądze postawimy budynek przedszkolny oraz zakupimy przybory do nauki wraz z wyposażeniem.  Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 688!

Wioska Ruu-rumwe znajduje się kilkanaście kilometórw od Rundu. Mieszkańcy zajmują się głownie uprawa ziemi, mimo że jest to teren pustynny. Aby móc związać koniec z końcem całe rodzin podejmują pracę na roli a dzieci często zostają same i nie otrzymują podstawowej edukacji. Obecny budynek przedszkolny jest bardzo prowizoryczny i nie spalenia żadnych norm budowlanych. Za zebrane pieniądze planujemy postawić niewielki budynek, w którym najmłodsi będą mogli w dogodnych warunkach rozpocząć edukację wczesno szkolną. Ponadto chcemy wyposażyć budynek w niezbędne przybory szkolne oraz zakupić ławki i krzesła.

Misjonarze z Namibii rozpoczęli swoją posługę misyjną w 1998 roku w miejscowości Shambyu. W kwietniu 2018 roku miejscowy biskup poprosił misjonarzy o stworzenie nowej parafii i wybudowanie nowego kościoła w Rundu. Do parafii należą filie: Sauyemwa, Siyandeya, Ruu-rumwe, Gwangwa oraz Kayira-yira.  Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 688!

Aktualizacja:

Salezjanie w Ruu-rumwe wybudowali nowy kościół parafialny. Aby zminimalizować koszty, podjęli decyzję, że stary kościół przeznaczony będzie na przedszkole oraz różne spotkania parafialne. Okazało się, że budynek jest w dobrym stanie, ale wymagał remontów. Pieniądze ze zbiórki wykorzystane będą na odnowienie pomieszczeń oraz zakup wyposażenia i przyborów szkolnych w tym ławek, stolików, krzeseł, tablicy, kredek, kolorowanek, książeczek do czytania i innych. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom.

Za projekt odpowiada ksiądz Jerzy Szurgot SDB