53008 zł
cel 50400 zł

223
wspierających

Budowa oczyszczalni wody w Centrum Młodzieżowym

W Utrail problemem jest brak dostępu do czystej wody. Z powodu bardzo dużej zawartości żelaza woda, która leci z kranów ma kolor rdzy. Rozwiązaniem problemu będzie wywiercenie studni głębinowej, montaż odpowiednich filtrów oraz pompowanie wody do specjalnych zbiorników umieszczonych na dachu budynku placówki. Pomóż w dostarczeniu czystej wody. Wspieraj Projekt 665!

Misja salezjańska w Utrail to bardzo duża placówka. Salezjanie prowadzą parafię, szkołę podstawową, collage i internat. Na co dzień miesza tutaj kilkaset uczniów, a do szkoły i na parafię przychodzi kolejna duża grupa osób. Dlatego brak czystej wody to ogromne zagrożenie dla zdrowia. Woda, która obecnie jest używana w szkołach w internatach oraz codziennym życiu ma kolor rdzy i bez specjalnego filtrowania nie nadaje się do używania.

Obecnie na terenie misji nie ma żadnych oczyszczalni tej wody i mimo ostrzeżeń używana jest codziennie. Aby rozwiązać ten problem należy wywiercić studnie przynajmniej na 100 metrów głębokości. Na tej głębokości jest dostępna najlepszej jakości woda. Następnie należy ją doprowadzić do podziemnych zbiorników (przynajmniej 3 zbiorniki) o wymiarach 10 na 20 metrów. Zgodnie z instrukcja inżyniera, woda tak przechowywana będzie sama się oczyszczać z żelaza. Następnie oczyszczoną wodę będzie można pompować do zbiorników umieszczonych na dachach budynku i rozprowadzać do różnych miejsc. Realizacja takiego przedsięwzięcia wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, na które misjonarzy nie stać.

Pomóż zapewnić uczniom i podopiecznym placówki misyjnej w Utrail czystą wodę. Każda pomoc jest bardzo ważna! Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 665!

Za projekt odpowiada ksiądz Paweł Kociołek SDB