90040 zł
cel 90000 zł

19
wspierających

Budowa kaplicy w miejscowości Ntordo w Ghanie.

Salezjanie docierają do wielu trudno dostępnych wiosek w Ghanie. Głoszą Ewangelię, pomagają mieszkańcom w walce z biedą, młodym zapewniają edukację. Starają się słowem i czynem zmieniać ciężką rzeczywistość. Marginalizacja społeczna, brak wartości moralnych czy przestępczość to tylko niektóre problemy, które napotykają. Starają się regularnie odwiedzać jak najwięcej wiosek i tworzyć wspólnoty. W wielu miejscach brakuje miejsca do modlitwy, dlatego zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w wybudowaniu kaplicy w Ntordo. Wspieraj Projekt 664!

Ntordo to wioska położona w północno wschodniej części Ghany. Leży w diecezji Yendi i należy do parafii w Tatale prowadzonej przez salezjanów od 2015 roku. Wioska Ntordo zamieszkana jest przez ludność pochodzącą z grupy etnicznej Kokomba. Jest to rejon pierwszej ewangelizacji. Wszyscy mieszkańcy żyją z uprawy na roli, jednak mimo tego, panuje tam skrajna bieda. Aktualnie Msze święte i nabożeństwa liturgiczne odbywają się pod drzewem mango. Liczba wiernych wynosi ok. 350 osób. W całej miejscowości mieszka ok. 1000-1200 osób. Niedawno narodził się pomysł wybudowania kaplicy dla lokalnej społeczności, co sprawi, że celebracja Mszy świętej będzie odprawiana w godnych warunkach.

Niestety koszty budowy kaplicy przewyższają możliwości finansowe misjonarzy, a mieszkańcy tej wioski są biedni. Wspólnie z nami możesz wesprzeć działania misjonarzy. Dołącz do akcji i wybuduj kaplicę w Ntordo. Wspieraj z nami Projekt 664!

Za projekt odpowiada ksiądz Krzysztof Niżniak SDB