12353 zł
cel 11200 zł

92
wspierających

Zakup sprzętu sportowego

Pomóżmy salezjanom z Utrail w Bangladeszu w zakupie sprzętu sportowego do nowo powstałej szkółki piłkarskiej. Brakuje piłek, ubrań, butów sportowych. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 663!
Utrail to mała miejscowość położona w dystrykcie Netrokona. Salezjanie prowadzą tutaj parafię, szkolę, internat, a także oratorium. Rok temu, kiedy szkoły zostały zamknięte z powodu „lockdownu”, powstał pomysł otwarcia szkółki piłkarskiej „Don Bosco football club”. Idea powstania szkółki ma na celu odseparowanie dzieci oraz młodzież od kradzieży i napaści, które są coraz częstszym zjawiskiem. Brak zajęć i motywacji popycha młodzież na drogę przestępczą, czemu misjonarze chcą zapobiec. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w czerwcu 2020 roku. Obecnie w klubie ćwiczy 32 chłopców, jednak już dziś w planach jest otwarcie sekcji dla dziewcząt.

Na wzór św. Jana Bosko misjonarze w Bangladeszu starają się zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo, miłość i troskę. Każdego dnia przybywa młodzieży, dla której oratorium jest miejscem spotkań, rozwoju i schronienia. Aktywność fizyczna jest jednym z elementów rozwoju, która pozwala spożytkować dobrze energię i pozwala odzyskać wiarę we własne możliwości.
Św. Jan Bosko często grał ze swoimi podopiecznymi w piłkę nożną, organizował zabawy i gry, żeby młodzież wykorzystała swój potencjał w dobry sposób.
Do tego, aby dzieci i młodzież mogły rozwijać się fizycznie, potrzebny jest sprzęt sportowy. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione piłki, siatki, stroje sportowe, obuwie i inne. Dołącz do akcji I wspólnie z nami wspieraj Projekt 663!

Za projekt odpowiada ksiądz Paweł Kociołek SDB