52679 zł
cel 51072 zł

44
wspierających

Zakup samochodu na misje

Do realizacji wielu działań ewangelizacyjnych i projektów misyjnych potrzebny jest samochód. Misjonarze, aby pomagać mieszkańcom, przemieszczają się pomiędzy placówkami misyjnymi. Niosą pomoc najbardziej potrzebującym nie tylko w okolicy, lecz także w innych okolicach San Felix. Każdego dnia jeżdżą do sklepu, aby zrobić zakupy do Centrum Młodzieżowego. Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu! Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 662!

Salezjanie z placówki w San Felix działają głównie w obszarze pomocy dzieciom, młodzieży oraz ich matkom. Na misji w San Felix jest Centrum Młodzieżowego i szkoła zawodowa. Bardzo ciężka sytuacja polityczna oraz brak jakiejkolwiek pomocy finansowej ze strony państwa sprawiły, że na ulicach panuje przemoc i bezprawie. To młodzież i dzieci są najbardziej narażone na negatywne czynniki zewnętrzne, dlatego to ich trzeba chronić przede wszystkim przed łatwym dostępem do broni i narkotyków. Do Centrum Młodzieżowego Don Bosko w San Felix przychodzi codziennie około 120 dzieci w wieku 7-15 lat.

Jednym z problemów, z którym musi się mierzyć polski misjonarz, ks. Stanisław Brudek jest brak środka transportu. Samochód na misji służy w codziennej pracy do odwiedzania chorych i potrzebujących oraz w dowozie jedzenia ze sklepu na misję. Obecny pojazd wymaga częstych napraw. Wiąże się to z wysokimi kosztami i częstym brakiem środka transportu, co wydłuża niesienie pomocy i rozwój konkretnych dzieł na misji. W Wenezueli nie można kupić nowych samochodów z salonu, chyba że pochodzą one z zagranicy, więc ratunkiem jest zakup używanego, ale sprawdzonego i dobrego samochodu. Każdy z nas może dołączyć się do akcji i wspierać Projekt 662!

Za projekt odpowiada ksiądz Stanisław Brudek SDB