45980 zł
cel 43379 zł

307
wspierających

Pomoc edukacyjna dla biednych i porzuconych dzieci w Mansie

W Zambii wiele dzieci z powodu ciężkiej sytuacji materialnej musi zrezygnować ze szkoły. Projekt 660 zakłada pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w powrocie do nauki. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 660!

Pomoc w ramach projektu rozłożona jest na trzy lata.  Przez ten okres podopieczni będą otrzymywać wsparcie, m.in. zapewnimy materiały szkolne, opłacimy czesne. Dla części dzieci, które nie mają warunków w domu zapewnimy nocleg, piżamy, koce do spania, przybory higieniczne, ręczniki i inne. Każdy z nas może pomóc w realizacji projektu. Wystarczy niewielka kwota, aby pomóc dzieciom i młodzieży.

Mansa to średniej wielkości miasto w Zambii, które znajduje się na północy kraju. Salezjanie prowadzą tu dużą placówkę misyjną, skupiają się na pracy w trzech sektorach: parafii, Centrum Młodzieżowym oraz szkole. Średnio na terenie misji Don Bosco codziennie przybywa ponad 800 osób. Parafia obejmuje rozległy teren, a księża docierają aż do 16 centrów misyjnych, w których między innymi sprawują posługę kapłańską.

Jednym z głównych założeń misji jest pomoc w edukacji najuboższym i najbardziej potrzebującym dzieciom. Dlatego powstał pomysł uruchomienia tego projektu. W okolicach Centrum Młodzieżowego “Don Bosco” w Mansie mieszka wiele ubogich rodzin, które starają się w ciągu dnia zdobyć choć jeden posiłek. Te rodziny mają dzieci w różnym wieku. Niektóre z nich chodziły do szkoły jednak z powodu braku środków zmuszone były porzucić szkołę. Druga grupa to dzieci, które nigdy nie uczęszczały do szkoły. Trzecia to dzieci, które się uczą, ale ze względów finansowych jest im bardzo trudno kontynuować naukę.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 660!

Za projekt odpowiada ksiądz Francis Depaul SDB