50990 zł
cel 50400 zł

275
wspierających

Budowa dwóch klas w gimnazjum salezsjańskim w Kinshasie w DR Konga

Salezjanie w Lukunga prowadzą szkołę podstawową oraz gimnazjum. To jedna z biednych dzielnic Kinszasy, stolicy DR Konga. Do placówki tej przychodzi bardzo dużo chętnych i proszą o przyjęcie, ale brakuje klas do nauki. Wybudujmy dwie klasy dla uczniów gimnazjum z Lukunga. Będzie to dla nich szansa na lepsze życie. Wspólnie pomóżmy zrealizować Projekt 659!

Misjonarze z misji w Kinshasie w DR Konga kształcą ubogą i porzuconą młodzież. Prowadzą projekty, które zapewniają edukacje, integracje społeczno-zawodową, niosą doraźną pomoc. Szczególną uwagę zwracają na zaniedbane dzieci i młodzież, to oni wymagają szczególnego wsparcia. Znaczna część młodych ludzi mieszka na ulicy. Brak pracy, odpowiednich kwalifikacji zawodowych i środków do życia pozbawia ich nadziei.

Misjonarze prowadzą wiele dzieł na terenie Kinshasy. Na placówce Lukunga zapewniają naukę w szkole podstawowej i gimnazjum. Szkoła cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety salezjanie nie otrzymują wsparcia od rządu. Klasy są przepełnione. Brakuje pomieszczeń do nauki. Projekt 659 zakłada budowę dodatkowych dwóch klas. Dzięki temu liczba uczniów na jednej lekcji w klasie będzie mniejsza. Ułatwi to prowadzenie zajęć i naukę. Każdy może pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 659!

Za projekt odpowiada ksiądz Ghislain Nkiere SDB