60860 zł
cel 56000 zł

426
wspierających

Wspólfinansowanie budowy Centrum Młodzieżowego we Freetown

Salezjanie ze Sierra Leone prowadzą oratorium dla dzieci i młodzieży w miejscowości Freetown. Dotychczas było to jedyne miejsce, gdzie zaniedbana emocjonalnie młodzież, zamiast chodzić po ulicach, mogła spędzić czas wolny. Obecnie trwają prace nad rozbudową misji, powstaje właśnie Centrum Młodzieżowe, które będzie służyło dzieciom i okolicznym mieszkańcom. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany rozbudowy. Brakuje pieniędzy na dokończenie budowy. Dołącz do akcji i wspieraj razem z nami Projekt 658!

Misjonarze salezjańscy przybyli do Sierra Leone w 1986 roku. Od tego czasu promują wśród młodych ludzi charyzmat Księdza Bosko. Poprzez tworzenie schronisk dla dzieci, budowę szkół, ośrodków młodzieżowych i parafii realizują dzieło swojego założyciela.

Sierra Leone jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Trzynaście lat wojny i epidemia Eboli pozostawiły wielkie spustoszenie wśród społeczeństwa. Misjonarze z Freetown dokładają wszelkich starań, aby podnieść na duchu społeczeństwo i zaszczepić w nich nadzieję na lepsze jutro. Poprzez sport, naukę, rekreację, katechezę oraz codzienny posiłek wspierają młodzież. Centrum Młodzieżowe, które powstaje na terenie misji, służyć będzie jako miejsce szkoleń, spotkań z animatorami i pedagogami.

Niestety, te wszystkie działania wymagają nakładów finansowych i znacznie przewyższają możliwości finansowe misjonarzy. Dotychczasowa pomoc z różnych źródeł okazała się niewystarczająca. Razem z nami możesz wspierać działania misyjne salezjanów ze Sierra Leone. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 658!

Za projekt odpowiada ksiądz Sergej Goman SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Dobrodzieje

Dzięki Waszej pomocy oraz wsparciu ze strony Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie budowa Młodzieżowego Domu Księdza Bosko dobiegła końca. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy i starannego stawiania konstrukcji budowa jest niemal w całości zakończona. Mamy dwa wejścia na plac zabaw do oratorium. Sala gier jest ozdobiona pięknymi przesłaniami naszego założyciela Ks. Bosko. Sala zabaw jest całkowicie pomalowana i obecnie korzystają z niej dzieci i młodzież z parafii oraz wspólnoty. Jest wyjście awaryjne i główna brama, z której zazwyczaj korzystają ci, którzy codziennie przychodzą na zabawę. Wejście na parterze jest skonstruowane w taki sposób, aby ułatwić nawet osobom niepełnosprawnym fizycznie dostęp do pokoju zabaw.

Budowa ostatniej kondygnacji jest częściowo zakończona. Składa się z pokoju dyrektora i sali konferencyjnej dla młodzieży. Zadaszenie budynku jest zakończone, ale niestety sufit nie jest wykonany ze względu na brak środków finansowych. Otynkowanie budynku jest częściowo wykonane na ścianach zewnętrznych. Wewnętrzna część ostatniej kondygnacji nie jest jeszcze otynkowana. Budynek ma siedem okien, które zapewniają wystarczającą wentylację. Jest dwoje drzwi ewakuacyjnych i wejście główne. Zostało juz niewiele, abyśmy mogli powiedzieć, że budowla jest ukończona w całości. Konieczne będzie jeszcze założenie instalacji elektrycznej w budynku.

Serdeczne Bóg zapłać za Wasza pomoc oraz wsparcie. Zapewniamy o naszych modlitwach.

Ksiądz Sergej Goman, misjonarz z Sierra Leone