60860 zł
cel 56000 zł

426
wspierających

Wspólfinansowanie budowy Centrum Młodzieżowego we Freetown

Salezjanie ze Sierra Leone prowadzą oratorium dla dzieci i młodzieży w miejscowości Freetown. Dotychczas było to jedyne miejsce, gdzie zaniedbana emocjonalnie młodzież, zamiast chodzić po ulicach, mogła spędzić czas wolny. Obecnie trwają prace nad rozbudową misji, powstaje właśnie Centrum Młodzieżowe, które będzie służyło dzieciom i okolicznym mieszkańcom. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany rozbudowy. Brakuje pieniędzy na dokończenie budowy. Dołącz do akcji i wspieraj razem z nami Projekt 658!

Misjonarze salezjańscy przybyli do Sierra Leone w 1986 roku. Od tego czasu promują wśród młodych ludzi charyzmat Księdza Bosko. Poprzez tworzenie schronisk dla dzieci, budowę szkół, ośrodków młodzieżowych i parafii realizują dzieło swojego założyciela.

Sierra Leone jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Trzynaście lat wojny i epidemia Eboli pozostawiły wielkie spustoszenie wśród społeczeństwa. Misjonarze z Freetown dokładają wszelkich starań, aby podnieść na duchu społeczeństwo i zaszczepić w nich nadzieję na lepsze jutro. Poprzez sport, naukę, rekreację, katechezę oraz codzienny posiłek wspierają młodzież. Centrum Młodzieżowe, które powstaje na terenie misji, służyć będzie jako miejsce szkoleń, spotkań z animatorami i pedagogami.

Niestety, te wszystkie działania wymagają nakładów finansowych i znacznie przewyższają możliwości finansowe misjonarzy. Dotychczasowa pomoc z różnych źródeł okazała się niewystarczająca. Razem z nami możesz wspierać działania misyjne salezjanów ze Sierra Leone. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 658!

Za projekt odpowiada ksiądz Sergej Goman SDB