57460 zł
cel 56000 zł

463
wspierających

Wymiana okien w Centrum Młodzieżowym w Callao w Peru

W Callao salezjanie z powodu wymagań państwowych muszą wymienić w oratorium okna, które zostały wykonane wiele lat temu z materiałów o bardzo słabej jakości. Obecnie Peruwiańskie Ministerstwo Obrony Cywilnej wymaga montażu okien o parametrach antysejsmicznych, ponieważ Peru jest krajem narażonym na trzęsienia ziemi. W ramach Projektu 655 chcemy wymienić wszystkie okna zewnętrzne w salezjańskim oratorium.

Oratorium prowadzone przez salezjanów zostało wybudowane w latach 50 XX wieku. Dotychczas dzięki pomocy Darczyńców udało się wyremontować część pomieszczeń, w tym sal, w których dzieci i młodzież mogą w spokoju odrobić lekcje oraz rozwijać swoje pasje muzyczne i sportowe. Peru jest jednym z krajów o bardzo niskim poziomie wykształcenia. Zajęcia w oratorium, formacja i wychowanie w wartościach chrześcijańskich zmieniają sytuację społeczną. Młodzi zdobywają wiedzę i chcą zmieniać rzeczywistość na lepszą. Placówka misyjna służy codziennie setkom dzieci, młodzieży i miejscowej ludności jako miejsce spotkań. W ramach wsparcia tej placówki prowadzimy też Projekt 656.

Wymiana okien przekracza możliwości salezjanów, a nie mogą liczyć na wsparcie rządu. Dlatego chcemy pomóc. Włączając się w Projekt 655, pomagasz dzieciom oraz potrzebującym z Callao patrzeć z optymizmem w przyszłość. Wspieraj Projekt 655!

Za projekt odpowiada ksiądz Piotr Dąbrowski SDB