16616 zł
cel 15321 zł

106
wspierających

Odbudowa domu zniszczonego w powodzi

Pomóżmy w Bangladeszu w odbudowie domu zniszczonego przez powódź. W tym kraju pora deszczowa jest wyjątkowo trudnym czasem, bo ok. 40% powierzchni znajduje się pod wodą. 

Większość rodzin dotkniętych powodzią szuka schronienia u bliskich. Część osób przychodzi po pomoc na placówkę misyjną. W najtrudniejszej sytuacji jest rodzina pani Shociona, której dom został zniszczony. W domu mieszka 6 osób, w tym 2 małych dzieci. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 654!

Dom, w którym mieszka rodzina pani Sochciona zbudowany jest ze starej i zniszczonej blachy, dach przecieka i już od dawna nie chroni mieszkańców przed deszczem. Sytuacja finansowa rodziny jest trudna, nie mają oni pieniędzy na remont ani tym bardziej wybudowanie nowego domu. Teraz są w jeszcze gorszej pozycji, bo powódź, która przeszła przez wioskę, odebrała im nawet ten zniszczony dom. Widząc tragiczną sytuację rodziny, salezjanie z Utrail i mieszkańcy postanowili zorganizować zbiórkę na pomoc w odbudowie domu. Parafianie zobowiązali się zebrać i przekazać na ten cel 500 euro, jednak ta kwota to wciąż za mało, aby udało się wyremontować dom. Chcemy pomóc tej rodzinie i dołożyć potrzebną sumę. Za zebrane pieniądze zostanie zabezpieczony i podniesiony grunt, tak żeby był powyżej poziomu wody i ponowne powodzie nie przyniosły strat. Zakupione zostaną też materiały budowlane i pokryte koszty związane z budową domu.

Placówka misyjna w Utrail – Durgapur znajduje się w dystrykcie Netrokona w Bangladeszu. Jest to jedna z najmłodszych parafii  założonych w diecezji Mymensingh. Mimo wieloletniej działalności organizacji pozarządowych Utrail i okoliczne wioski są obszarem bardzo zaniedbanym i słabo zagospodarowanym. Większość ludzi nadal żyje w biedzie, utrzymuje się z rolnictwa. Do wszystkich wiosek prowadzą błotniste drogi, przez co trudno do nich dotrzeć, zwłaszcza w porze deszczowej.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż rodzinie pani Sochciona. Wspieraj Projekt 654!

Za projekt odpowiada ksiądz Paweł Kociołek SDB