56716 zł
cel 56000 zł

130
wspierających

Remont drogi dojazdowej oraz budowa parkingu w Centrum Młodzieżowym w Chingoli w Zambii

W porze deszczowej w Chingoli drogi są niemal nieprzejezdne, na misji tworzą się ogromne kałuże, które uniemożliwiają normalne poruszanie się po terenie placówki. W ramach pomocy chcemy pomóc w pokryciu kosztów remontu drogi dojazdowej i budowy parkingu. Za zebrane środki zostanie zakupiona kostka brukowa, piasek i opłacimy pracę pracowników. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 652!

Placówka w Chingoli jest największą misją salezjańską na terenie Zambii, założoną ponad 20 lat temu. Na terenie misji działa Salezjański Dom Formacji – Prenowicjat, szkoła zawodowa i oratorium. W sumie salezjanie docierają dziennie do ok. 350 młodzieży i dzieci. W szkole zawodowej młodzi zdobywają konkretną wiedzę i zawód, są przygotowani do pracy w fabrykach. Okolice Chingoli są bogate w złoża kopalne, dlatego nie jest trudno znaleźć zajęcie. Niestety, z racji bardzo dużego natężenia ruchu na drodze dojazdowej do Centrum Młodzieżowego oraz w samej placówce drogi są w bardzo złym stanie.

Potrzeb na placówce jest bardzo dużo. Do tego dochodzą niespodziewane wydatki, spowodowane kataklizmami. W marcu 2015 roku wiatr i deszcz zerwały część dachu szkoły, zniszczone zostały również sufity i ściany sześciu sali lekcyjnych i sześciu biur. Udało się już sfinansować nowy dach, wyremontować ściany i sufity, ale wciąż brakuje pieniędzy na remont dróg i budowę parkingu dla odwiedzających gości oraz rodziców uczniów. Wspieraj Projekt 652!

Za projekt odpowiada ksiądz Leszek Aksamit SDB