54794 zł
cel 51072 zł

310
wspierających

Dożywianie dzieci i rodzin dotkniętych pandemią.

Brakuje środków na zakup jedzenia dla niemowląt, dzieci oraz osób starszych. Pandemia koronawirusa spotęgowała ten problem. Zapewnijmy posiłek oraz leki potrzebującym. Wspieraj Projekt 651!
Misjonarki z Dilla w Etiopii prowadzą przedszkole, przychodnię oraz piekarnię. W dwóch przedszkolach jest około 600 dzieci, które codziennie otrzymują posiłek. Niestety ze względu na ograniczone możliwości dzieci otrzymują zazwyczaj bułkę wypiekaną na placówce, herbatę lub sok. Obecnie sytuacja jest znacznie gorsza. Z powodu pandemii oraz konfliktu zbrojnego na północy kraju ceny wielu produktów wzrosły kilkukrotnie. Sytuacja jest dramatyczna. Wiele osób straciło pracę. Dzieci, które przychodzą na placówkę misyjną są niedożywione. Siostry starają się pomagać zapewnić im jedzenie. Jednak problemów w Dilla jest znacznie więcej.
W ramach Projektu 651 chcemy zapewnić dzieciom śniadanie w przedszkolu, posiłki dla kobiet w ciąży, chorych na AIDS i osób starszych. Kupimy fafę, mąkę bogatą w witaminy i minerały, mleko dla niemowląt, drożdże i inne półprodukty do chleba, herbatę, cukier i olej. Potrzebny jest również paliwo, żeby dostarczyć potrzebne jedzenie do potrzebujących, którzy mieszkają z dala od placówki.
Wspólnie z nami możesz dołączyć do akcji. Wspieraj z nami Projekt 651!

Za projekt odpowiada s. Helena Kamińska FMA

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!