32154 zł
cel 27412 zł

196
wspierających

Zakup komputerów oraz tabletów do nowopowstałej sali komputerowej w szkole salezjańskiej w Lokhikul w Bangladeszu

W Lokhikul powstaje pracownia komputerowa. Trwają prace wykończeniowe, salezjanie robią wszystko, aby zdobyć środki i dokończyć projekt. Szkoła jest w budowie i etapami oddawane są kolejne klasy. Brakuje środków na zakup sprzętu. W ramach pomocy chcemy kupić 12 komputerów i tablety, z których korzystać będę uczniowie szkoły salezjańskiej. Wspieraj Projekt 649!

Szkoła podstawowa im. Księdza Bosko została otwarta w 2015 roku. Salezjanie zapewniają dzieciom edukację, wychowanie i wsparcie materialne. Zaangażowali się we wszechstronny rozwój podopiecznych, dlatego placówka edukacyjna szybko zyskała dobrą opinię i została doceniona przez lokalne grupy. Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na lekcje i zostają na dodatkowych zajęciach lub po prostu chcą dłużej pobyć wśród rówieśników i przyjaznej kadry. Osiągają dobre wyniki w nauce. Pracownia komputerowa, która zostanie niebawem otwarta, to szansa dla dzieci i młodzieży na zdobycie nowych i cennych umiejętności. Bez obsługi komputera ciężko jest znaleźć pracę w miastach.

Placówka misyjna w Lokhikul powstała niedawno. Parafia została założona w 2012 roku. Pracował tutaj ks. Paweł Kociołek, a obecnie kieruje misją ks. Emil Ekka z Indii. Bangladesz jest bardzo biednym krajem, do najuboższych grup należą rdzenne grupy, które zamieszkują trudno dostępne i zaniedbane tereny. Państwo nie troszczy się o edukację czy dostęp do służby zdrowia ludzi na wsiach. Dzieci i ich rodzice żyją w skrajnych warunkach, a przez brak higieny chorują. Wiele młodych osób nie wierzyło, że ich przyszłość może być lepsza, nie mieli szansy na zdobycie edukacji. Chcą zapomnieć o problemach, sięgali po lokalne narkotyki. Misjonarze, którzy przybyli na te tereny, pracę rozpoczęli od zakładania szkół, małych przychodni i organizacji pomocy humanitarnej.  Teraz rzeczywistość w Lokhikul zmienia się na lepszą.

Pomóż w edukacji dzieci i młodzieży w Bangladeszu. Umiejętność obsługi komputera zapewni uczniom szybszy dostęp do wiedzy i poszerzy ich zdolności. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 649!

Za projekt odpowiada ks. Emil Ekka SDB