41222 zł
cel 34354 zł

259
wspierających

Zakup podręczników dla uczniów liceum salezjańskiego w Soddo w Etiopii.

Uczniowie szkoły podstawowej w Soddo nie mają podręczników. Mieszkają w bardzo skromnych warunkach, rodzice starają się zapewnić im jedzenie i ubrania, niestety brakuje środków na edukację.  Czas pandemii i wprowadzonych obostrzeń spotęgował biedę panującą w etiopskich domach. Rodzice nie mają za co kupić podręczników, więc dzieci nie mogą się uczyć. Możemy to zmienić. W ramach Projektu 648 kupimy książki i zeszyty, a także wyposażymy szkołę w potrzebne atlasy, słowniki, pomoce dydaktyczno-naukowe i materiały szkoleniowe dla nauczycieli.

Wiele etiopskich szkół zmaga się z brakiem książek. Te, z których korzystają są przeważnie zniszczone, brakuje stron lub są podarte. Kolejnym problemem są przestarzałe wydania, które zawierają nieaktualne informacje, więc nauka jest dużo mnie efektywna. Problem ten dotyka również nauczycieli. Nie mają jak poszerzać swoich kompetencji. Efektem tych trudności jest niska jakość edukacji.

W Sobbo od 18 lat salezjanie prowadzą szkołę, obecnie uczęszcza do niej około 1 500 uczniów. Jest to jedna z lepszych placówek edukacyjnych w okolicy, ponieważ misjonarze dbają o rozwój kadry, starają się zapewnić uczniom pomoc i reagują na ich potrzeby. Starają się dawać biedniejszym uczniom wsparcie. Szkoła i praca salezjanów zostały docenione przez lokalne społeczeństwo. Mieszkańcy włączyli się w zbiórki i podjęli działania, aby w najbliższej przyszłości powstała szkoła średnia. Wiedzą, że edukacja i zdobycie różnych umiejętności jest jedyną szansą dla dzieci i młodzieży na znalezienie dobrej pracy i wyjście z biedy.

Wsparcie w ramach Projektu 648 otrzymają wszyscy uczniowie i nauczyciele ze szkoły, a także dzieci z pobliskich wiosek. Każdy z nas może im pomóc. Dołącz do akcji! Wspieraj Projekt 648!

Za projekt odpowiada ks. Mirek Hyżak SDB