46556 zł
cel 42336 zł

281
wspierających

Wsparcie finansowe dla sierot oraz dzieci ulicy z sierocińca prowadzonego przez salezjanów w powiecie Mont Ngafula w DR Konga

Zapewnijmy jedzenie, leczenie, ubrania i edukację dla porzuconych dzieci z Demokratycznej Republiki Konga. Kupmy też materace, koce i przybory kuchenne. Pomóżmy 45 podopiecznym z sierocińca! Wspieraj Projekt 646!

Salezjanie prowadzą w Mont Ngafula sierociniec dla porzuconych dzieci. Większość z wychowanków pochodzi z rozbitych przez nałogi i biedę rodzin. Wielu opiekunów popełniło przestępstwa, przez co utraciło możliwość zajmowania się dziećmi. Inni zostawili je i nie zainteresowali się już więcej ich losem. Salezjanie starają się pomóc opuszczonym i odrzuconym dzieciom, tworząc dla nich dom, dając edukację i wyżywienie. Przywracają im nadzieję na lepsze jutro. Niestety niektóre dzieci z powodu głodu zaczęły kraść i miały już pierwsze kontakty z narkotykami. Dlatego pomoc, którą zapewniają salezjanie, jest dla nich jedyną szansą. Projekt 646 obejmuje wsparcie dla 45 podopiecznych ośrodka w tym zapewnienie m.in. posiłków, opieki medycznej, ubrań i rocznych opłat za szkołę.

Mont Ngafula to gmina położona w zachodniej części DR Konga. Od 1996 roku salezjanie prowadzą tam sierociniec. Poprzez działania społeczno-integracyjne starają się dać porzuconym i zaniedbanym dzieciom oraz młodzieży szanse na lepsze jutro. Misjonarze starają się zapewnić najmłodszym edukację w szkole podstawowej, a starszym opłacają szkołę zawodową. Prowadzenie sierocińca jest kosztowne i często przekracza możliwości wspólnoty salezjańskiej. Dlatego zwrócili się z prośbą o wsparcie ich działań. Dołączając do akcji, wspierasz podopiecznych sierocińca z Mont Ngafula. Wspieraj Projekt 646!

Za projekt odpowiada ks. Nkiere Ghislain SDB