32397 zł
cel 26969 zł

220
wspierających

Zakup instrumentów muzycznych do oratorium w Masinie w DR Konga

W ramach pomocy dzieciom i młodzieży w Masinie kupimy sprzęt muzyczny. W ten sposób zapewnimy im dodatkowe zajęcia, rozwiniemy ich talenty i pasje. Chcemy wyciągnąć jak największą liczbę młodych osób z nałogów. Dajmy im szansę! Przywróćmy marzenia. Wspieraj Projekt 644.

Zakupiony sprzęt będzie wsparciem działań w Oratorium Don Bosco. To świetlica stworzona dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla ubogich i pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Możemy sprawić, że młodzi ludzie, zamiast sięgać po alkohol i narkotyki, będą chętniej i częściej spędzać czas wolny z dala od używek. Za pieniądze ze zbiórki zostaną zakupione: gitary elektryczne i akustyczne, perkusje, wzmacniacze, amplitunery i mikrofony.

W Masinie salezjanie tworzą dla dzieci i młodzieży bezpieczne miejsce spotkań. Zapewniają im rozwój duchowy, osobisty, intelektualny i fizyczny. Na placówce są cztery boiska do piłki nożnej, dwa do siatkówki, jedno do koszykówki i piłki ręcznej. Prowadzone są spotkania i różne zajęcia. Dzięki zaangażowaniu salezjanów coraz więcej dzieci przychodzi do oratorium. W ten sposób zamiast sięgać po używki spędzają czas na zabawie i nauce. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 644!

Za projekt odpowiada ksiądz Nkiere Ghislain SDB