22519 zł
cel 20888 zł

60
wspierających

Budowa przedszkola w Kayira – yira w Namibii

Wybudujmy przedszkole w wiosce w Namibii. W wiosce Kayira-yira najmłodsze dzieci chodzą na zajęcia do prowizorycznego budynku z blachy. W środku jest bardzo gorąco i duszno. Jednak największym niebezpieczeństwem dla dzieci jest zły stan techniczny obiektu. Salezjanie chcą pomóc w wybudowaniu nowego budynku dla przedszkolaków. Część funduszy została już zgromadzona, jednak wciąż brakuje pieniędzy na ukończenie prac. Ponadto, aby obniżyć koszty budowy, mieszkańcy będą pomagać i wykonywać część zadań samodzielnie. To ich kolejny wkład w wykonanie projektu. Niestety to wciąż za mało, aby móc ukończyć budynek. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 637!

Kayira-yira znajduje się około 12 km od Rundu, jednego z większych miast w północno-wschodniej Namibii. Mieszkańcy wioski zajmują się głównie uprawą ziemi, mimo że jest to teren pustynny. Całe rodziny pracują na polu, dzieci często nie mają z kim zostać i nie otrzymują podstawowej edukacji. Budynek przedszkola będzie miał 50m2, małe zaplecze gospodarcze i magazyn na rzeczy dla przedszkolaków. Potrzeba krzeseł i stolików dla 50 dzieci. W planach jest też zagospodarowanie terenu na zewnątrz, mały plac zabaw i strefę sportową.

Misjonarze z Namibii rozpoczęli swoją posługę misyjną w 1998 roku w miejscowości Shambyu. W kwietniu 2018 roku miejscowy biskup poprosił misjonarzy o stworzenie nowej parafii i wybudowanie nowego kościoła w Rundu. Do parafii należą filie: Sauyemwa, Siyandeya, Ruu-rumwe, Gwangwa oraz Kayira-yira.  Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 637!

Odpowiedzialny za projekt jest Ks. Jerzy Szurgot SDB