51297 zł
cel 50736 zł

360
wspierających

Wyposażenie katolickiej rozgłośni radiowej w Ebolowa w Kamerunie

W Ebolowa salezjanie prowadzą katolickie radio. Od ponad 20 lat docierają w ten sposób do mieszkańców Kamerunu, edukują, informują i ewangelizują. Pomagają im młodzi ludzie, nauczyciele, dziennikarze i eksperci z różnych dziedzin.  W ubiegłym roku misjonarze chcieli wymienić sprzęt, bo jest on przestarzały lub zniszczony. Środki finansowe, które były zbierane na ten cel, zostały przekazane na walkę z pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami. Teraz chcemy pomóc w modernizacji radia. Wspólnie z nami możesz dołączyć do akcji. Wspieraj Projekt 636!

Pierwsi salezjanie przyjechali do Kamerunu pod koniec 1982 roku. Z entuzjazmem myśleli o pracy wśród młodych w tej części Afryki, ale nie była to proste. Przez brak zatrudnienia młodzież często popadała w konflikt z prawem. Okazało się, że szkoły nie są dostosowane do potrzeb na rynku pracy, brakowało szkół i kursów zawodowych. W wielu rodzinach panowało ubóstwo, wiele dzieci nie mogło ukończyć edukacji z powodu braku jedzenia w domu. Nie mieli też przyborów szkolnych, a drogę do szkoły pokonywali boso. Salezjanie postanowili, że położą duży nacisk na wykształcenie młodych ludzi. Po rozpoczęciu pracy przekonali się, że chętnych do nauki nie brakuje. Trzeba im tylko zapewnić możliwość chodzenia do szkoły.

Na początku powstały pierwsze warsztaty zawodowe. W ten sposób młodzież z okolicznych wiosek, a nawet odległych miast rozpoczęła swoją przygodę z Ks. Bosko. Obecnie salezjanie prowadzą szkołę zawodową, technikum i zaangażowali się w prowadzenie katolickiej stacji radiowej. Radio istnieje od ponad 20 lat. Stacja spełnia ogromną rolę edukacyjno-społeczną. W radiu prowadzone są różnego rodzaju audycje: edukacyjne, np. rolnicze i nauki języków obcych, ewangelizacyjne i modlitewne, zdrowotne z udziałem lekarzy, rodzinne czy kulturowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku, podczas pandemii wiele audycji poświęconych było działaniom profilaktycznym i informacyjnym o Covid-19. Uczono prawidłowego zachowania, dbania o czystość i higienę.

Pomóż wymienić sprzęt w katolickim radiu w Kamerunie.

Odpowiedzialna za projekt jest ks. Artur Bartol SDB