50628 zł
cel 49952 zł

142
wspierających

Dożywianie, zakup przyborów szkolnych oraz kursy alfabetyzacji dla dzieci z Fianarantsoa na Madagaskarze

Dzielnica Ankofafa znajduje się na peryferiach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Wiele rodzin żyje w bardzon złych warunkach. 60% z nich dotknął problem ubóstwa, który odbija się szczególnie na sytuacji dzieci. Wspólnie możemy pomóc mieszkańcom i dzieciom. Wspieraj z nami Pojekt 629!

W Ankofafa salezjanie prowadzą szkołę zawodową i oratorium. Program dożywiania oraz kursów alfabetyzacji został wdrożony kilka lat temu, a jest kontynuowany do dnia dzisiejszego. Dodatkowo misjonarze dają wsparcie w ponownej integracji szkolnej oraz organizują programy angażujące rodziców dzieci objętych tymi programami. Oprócz działań na rzecz edukacji mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc socjalną, która obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną. Do tej pory dzieki Waszej pomocy  udało się zrealizować te wszystkie działania.

Po raz kolejny chcemy zapewnić im codzienne posiłki, edukację i przybory szkolne na cały rok! W ramach zebranych funduszy, dzieci, które uczestniczą w zajęciach alfabetyzacji i dokształcania otrzymają ciepły posiłek w stołówce misyjnej.

Dzięki pomocy organizowanej w ramach projektu, dzieci z trudnościami i zaległościami w nauce mogą rozwijać swoje umiejętności, ale przede wszystkim mają motywację do dalszej nauki.

Razem możemy pomóc dzieciom z Fianarantsoa.

Dołącz do akci i razem z nami wesprzyj Projekt 629!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Francois de Paul Ramanadraibe SDB