46887 zł
cel 41440 zł

423
wspierających

Renowacja oraz modernizacja pracowni komputerowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kamuli w Ugandzie

 

Dla młodzieży nauka w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kamuli jest szansą na lepszą przyszłość. Niestety pandemia koronawirusa zahamowała rozwój placówki edukacyjnej. Znaczna część pieniędzy przeznaczona na działania, remonty czy wymianę sprzętu została przekazana na walkę z wirusem i skutkami wprowadzonych obostrzeń. Teraz brakuje środków na remonty i modernizację pracowni naukowych. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 628!

Rozwój technologii, skomputeryzowany rynek pracy i zapotrzebowanie firm na wykwalifikowanych pracowników sprawił, że dziś bez podstawowej znajomości obsługi komputera znalezienie dobrej pracy jest trudne. Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego pochodzą z biednych rodzin, nie mają pieniędzy na naukę, na szczęście otrzymują pomoc. Wiedzą, że ukończenie szkoły i zdobycie zawodu zapewni im dobrą pracę i poprawi sytuację całej rodziny.

Aby szkoła dalej mogła kształcić kolejne pokolenia uczniów na wysokim poziomie, potrzebna jest modernizacja pracowni komputerowej. Obecna jest bardzo przestarzała, część sprzętu wymaga gruntownych napraw i niezbędna jest wymiana, choć części wyposażenia. Za zebrane pieniądze chcemy kupić między innymi: monitory, klawiatury, myszy, kable sieciowe, złącza, oprogramowanie, drukarki, a także wymienić kilka komputerów.

Salezjański Ośrodek Kształcenia Zawodowego imienia św. Józefa w Kamuli powstał w 1989 roku. Była to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności, szczególnie młodzieży. Od samego początku istnienia placówka zapewniała możliwość rozwoju i zdobycie dobrego wykształcenia. Obecny zespół nauczycieli i misjonarzy jest bardzo zdeterminowany i zaangażowany w dalszy rozwój placówki. Szkoła w Kamuli cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży w całym kraju, ponieważ kształcenie stoi na wysokim poziomie.

Wspieraj Projekt 628!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Philip Gbao SDB