48055 zł
cel 41216 zł

202
wspierających

Zakup jedzenia, ubrań oraz książek dla ubogich dzieci oraz opłacenie nauczycieli w Rundu

W Rundu w Namibii mieszkańcy potrzebują wsparcia. W wielu domach brakuje jedzenia, ubrań i materiałów do edukacji.

Salezjanie projekt wspierania najuboższych w Rundu prowadzą od lutego 2016 roku. Do pomocy zakwalifikowane zostały dzieci, młodzież i młodzi ludzie, którzy są w bardzo trudnej sytuacji i mają trudną przeszłość. Wielu z nich źle traktowano, dziewczęta zachodziły we wczesne ciąże i były porzucane, w rodzinach dochodziło do przemocy fizycznej i psychicznej. Wsparcia potrzebują również emigranci z Angoli i czterech nauczycieli. Łącznie pomoc otrzymuje 70 osób.

Do tej pory udało się organizować akcje dożywiania, zakupu ubrań oraz materiałów szkolnych dla dzieci i młodzieży, a także pomogliśmy nauczycielom i ich rodzinom. Przekazaliśmy w ramach Projektu 598 sumę 13 500 dolarów. Niestety potrzeby są bardzo duże, a przez ostatnie miesiące i obostrzenia związane z COVID-19 sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła. Zabrakło środków finansowych na dalszą pomoc.

W ramach Projektu 627 pomożemy w zakupieniu jedzenia, ubrań i materiałów szkolnych. Udostępniaj informacje i wspieraj mieszkańców Rundu.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Louis Malama SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Dobrodzieje,

chciałbym Wam serdecznie podziękować za pomoc finansową dla naszych parafian, którym dzięki Wam zakupiliśmy potrzebne rzeczy w postaci jedzenia oraz ubrań. Dnia 22.07.2021 rozwieźliśmy dary po  wioskach naszej parafii, które przekazaliśmy najbiedniejszym, którzy potrzebowali tej pomocy. Wszędzie, gdziekolwiek się nie pojawiliśmy oczekiwali na nas z radością. Dzięki zbiórce finansowej organizowanej przez Salezjański  Ośrodek Misyjny w Warszawie oraz misjonarzom pracującym tu w Rundu w Namibii Ci ludzie otrzymali zakupione dary, które przyjęli z radością i z wdzięcznością. Kiedy rozdawaliśmy te dary, widziałem w ich oczach oraz na ich twarzach radość i szczęście oraz wdzięczność za to, że gdzieś tam na końcu świata, w dalekim kraju, w Polsce są ludzie, którzy o nich pamiętali i podzielili się z nimi tym co posiadają. Dzięki Wam drodzy Dobrodzieje najbardziej potrzebujący mieszkańcy Rundu i okolic mogli zapomnieć o swoich trudach i głodzie. Jeszcze raz dzięki za pomoc Wam wszystkim, że włączyliście się w ten program dożywiania na rzecz najbiedniejszych ludzi z Rundu i okolic. Osobiście dziękujemy za Waszą pomoc i niech Dobry Bóg wspiera Was swoimi łaskami. Drodzy, pamiętamy o Was w naszych codziennych modlitwach oraz Mszach Świętych, które jeszcze odprawiamy bez wiernych ze względu na panującego wirusa, który zbiera swoje żniwo. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc duchowa i materialną. Niech Maryja, nasza Matka zawsze Was i nas wspiera i wyprasza potrzebne laski i błogosławieństwa dla nas osobiście jak i dla naszych rodzin.

Ks. Louis Malama, sdb. Rundu

Ks. Jerzy Szurgot, sdb. Namibia