43762 zł
cel 43680 zł

1283
wspierających

Wsparcie finansowe na szkolenia dla aspirantów z Kinshasy w DR Konga

Pomóżmy kandydatom do Zgromadzenia Salezjańskiego spełnić marzenia o realizacji powołania. Potrzebne są środki na jedzenie, edukację i utrzymanie 11 przyszłych salezjanów.

W Demokratycznej Republice Konga pandemia koronawirusa znacznie pogorszyła sytuację w kraju i na placówce misyjnej. Misjonarze pieniądze, które były odłożone na kształcenie współbraci salezjańskich, przeznaczyli na pomoc najbardziej potrzebującym. Pandemia i wprowadzone obostrzenia spowodowały, że ludzie pozostali bez pracy, środków do życia i jedzenia. Salezjanie działali natychmiast i walczyli z głodem wśród lokalnej społeczności. Teraz pomocy potrzebują przyszli salezjanie. W ramach Projektu 624 chcemy zapewnić im edukację, wyżywienie, transport, odzież, opiekę medyczną i zakwaterowanie.

Wizytatoria z siedzibą w Kinszasie powstała niedawno. Działalność rozpoczęła 8 września 2017 roku. Obecnie wizytatoria liczy 106 salezjanów, w tym 53 jest w seminarium duchowym. Pozostali pracują w parafiach, szkołach, przedszkolach, oratoriach. Pomagają ubogim i opuszczonym, szczególnie dzieciom i młodzieży. Integrują lokalne społeczeństwo oraz wychowują młodzież. Prowadzą ośrodki katechetyczne, rekreacyjne i kulturalne. Organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży, która z różnych przyczyn nie chodziła do szkoły, a teraz musi nadrobić zaległości. Oni uczą się czytania i pisania. Przeważnie pochodzą z rodzin rozbitych lub mieszkają na ulicy.

Aby utrzymać i wykształcić młodych współbraci  potrzebna są środki finansowe. Lokalna społeczność mierzy się na co dzień z wieloma problemami, pogłębionymi teraz przez sytuację na świecie związaną z wirusem. Nie mają możliwości wspierania wykształcenia i utrzymania przyszłych salezjanów, bo sami potrzebują pomocy. Dlatego salezjanie z Kinshasy zwrócili się z prośbą o wsparcie finansowe na kształcenie aspirantów.

Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 624!

Za projekt odpowiada ks. Nkiere Ghislain SDB