49918 zł
cel 49952 zł

419
wspierających

Dożywianie oraz zakup środków ochronnych dla dzieci z Centrum Młodzieżowego w Kilinochchi w Sri Lance

W Kilinochchi brakuje jedzenia i środków ochronnych dla dzieci. Pomóżmy 400 uczniom z placówki salezjańskiej. Za zebrane środki salezjanie kupią ryż, suche racje żywnościowe i mleko w proszku, a także środki dezynfekujące i maski. Pomóżmy dzieciom ze Sri Lanki.

Salezjanie kupią produkty w lokalnych sklepach spożywczych w Killinochchi. Chcą również w ten sposób pomóc społeczeństwie, które od lat zmaga się z konsekwencjami wojny domowej, a obecnie wprowadzonymi obostrzeniami z powodu koronawirusa. Dzięki akcji dożywiania uczniowie otrzymają wsparcie. W pewnym stopniu złagodzi to stres rodziców, którzy martwią się o zdrowie i życie swoich dzieci, jednak nie mogą znaleźć pracy lub zarabiają niewielkie sumy pieniędzy.

Przez prawie trzy miesiące z powodu Covid-19 Sri Lanka była zablokowana. Uniemożliwiło to codzienną pracę, a wiele osób żyło z tego, co zarobiło danego dnia. Wiele rodzin pozostało bez pomocy. Już wcześniej kraj był zniszczony i nie rozwijał się z powodu trwającej 30 lat wojny etnicznej.  Sri Lanka jest obszarem wielkiego ubóstwa.

W czasie wojny domowej zniszczono część infrastruktury edukacyjnej. Brakuje nauczycieli, budynków, materiałów dydaktycznych, nowoczesnych form edukacji. Fundusze na edukację są bardzo ograniczone. Szkolnictwo jest bardzo zaniedbane. Dziewięć lat po zakończeniu niszczycielskiej wojny domowej Północna Prowincja Sri Lanki ponosi największe konsekwencji pod względem rozwoju gospodarczego. Proces nadrabiania zaległości okazuje się bardzo długi i trudny. Pandemia koronawirusa spotęgowała problemy, z jakimi mieszkańcy mierzyli się od dawna.

Salezjanie z Kilinochchi prowadzą oratorium i szkołę wieczorową. Pomagają najbiedniejszym dzieciom, przede wszystkim z pobliskich wiosek. Rząd nie podejmuje działań, by zminimalizować panujący głód i ubóstwo tych rodzin. Rodziny uczniów szkoły salezjańskiej nie mają pieniędzy na jedzenie. Jedyną pomoc, jaką otrzymują, pochodzi z placówki misyjnej.

Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 621! Zapewnijmy dzieciom jedzenie i środki ochronne.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Jayapalan Raphael SDB