51098 zł
cel 49728 zł

84
wspierających

 Wykonanie instalacji elektrycznej oraz sieci wodno-kanalizacyjnej w powstającym internacie przy liceum salezjańskim w Nkhotakota w Malawi

Potrzebny jest internat dla młodzieży z wiosek w Malawi. Salezjanie w Nkhotakota prowadzą szkołę, do której początkowo uczęszczało 88 uczniów. Dziś liczba uczniów znacznie się powiększyła i przekroczyła 400 uczniów. Znaczna część młodych ludzi pochodzi z odległych rejonów. Aby zapewnić im możliwość edukacji, potrzebny jest internat. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 617!

Potrzeby finansowe są ogromne.  Budowa takiego budynku przerasta możliwości finansowe placówki misyjnej. Poproszono nas o wsparcie części tego przedsięwzięcia.  Za zebrane pieniądze zostanie podłączona instalacja elektryczna oraz wybudowana sieć wodno-kanalizacyjna.

Salezjanie prowadzą szkołę średnią w Nkhotakota od ponad 8 lat. Szkoła jest zarejestrowana i uznawana przez rząd Malawi. Obecnie naukę w liceum kontynuuje 212 chłopców i 200 dziewcząt. Szkoła cieszy cię bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego z roku na rok liczba uczniów stale wzrasta. W czerwcu 2020 roku salezjanie podjęli decyzję o budowie internatu dla uczniów pochodzących z dalszych rejonów Malawi, aby móc zakwaterować wszystkich zainteresowanych nauką. Część prac została już wykonana, jednak wciąż brakuje pieniędzy na wykonanie instalacji elektrycznej oraz sieci wodno-kanalizacyjnej

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 617!

Za projekt odpowiada ksiądz Józef Czerwiński SDB

Kochani Przyjaciele Misji.

Serdecznie Was pozdrawiam z Nkhotakota (Malawi). Urokliwe miasteczko nad jeziorem Malawi, które liczy ponad 50 tysięcy mieszkańców. To tutaj jestem proboszczem w parafii pw. św. Pawła. Oprócz kościoła parafialnego, opiekuję się pozostałymi 34 kościołami, które należą do naszej parafii. Szerokość geograficzna najdalej położonych kościołów sięga aż 95 km. Bez względu na odległość, co roku staramy się wraz z katechetami dotrzeć do tych najdalszych i najbardziej potrzebujących. Edukujemy i kształcimy młodzież w szkole średniej “Don Bosco High School”.

Szkoła prowadzona razem z internatem zapewnia młodzieży bezpieczne i godne warunki do nauki oraz prawidłowego rozwoju. W naszej szkole uczy się obecnie 430 uczniów. Z powodu dużej liczby nowych uczniów chcących rozpocząć edukacje w naszej szkole, wybudowaliśmy dla nich nowy internat z bieżącą wodą i prądem. Dzięki Waszej hojności i szczodrości serca udało się zainstalować sieć elektryczną i wodno-kanalizacyjną w nowym domu dla młodzieży.

W marcu br. zakończyliśmy prace remontowe, aby młodzież mogła się wprowadzić przed rozpoczęciem kolejnego trymetru. Prace wykończeniowe były zaplanowane we wrześniu 2020 roku, ale ze względu na kolejną falę Covid-19 ceny na rynku szybko wzrosły, co znacznie przekroczyło budżet parafii. Musieliśmy wstrzymać prace i przełożyć je na lepsze czasy.

Przyznaję, że Wasza pomoc przyszła do nas w najbardziej oczekiwanym momencie. W listopadzie 2020 roku mogliśmy pokryć koszt sieci elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej wynoszący 51 098 zł z projektu nr 617 i kontynuować budowę zgodnie z planem.

Budynek internatu został kompleksowo wyposażony, a prace zakończyły się wyjątkową wizytacją Księdza Inspektora Don Vaclav Klement SDB w naszej parafii. Młodzież wyraża ogromną wdzięczność za okazaną Waszą pomoc i wkład jaki włożyliście w ich edukację. Dzięki Wam dostali niezastąpioną szansę na spełnianie dalszych pasji i zainteresowań.

Wasza pomocna dłoń otworzyła im drzwi do lepszego życia, które prowadzą przez pilną i regularną naukę. Do podziękowań dołącza także wspólnota Księży Salezjanów pracująca razem ze mną w Nkhotakota na rzecz dzieci i młodzieży. Słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności za Wasze wsparcie projektu nr 617 powołanego na rzecz budowy internatu przez Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie.

Wasza wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i wielkość w okazanej pomocy zapadnie nam głęboko w sercach. Jako cała wspólnota wraz z młodzieżą z Don Bosco High School, wstawiamy się modlitwą w Waszych potrzebach i pragnieniach przed Zmartwychwstałym Panem.

Niech Wasza ofiarność będzie Wam wynagrodzona stokrotnie.

Z darem modlitwy do Zmartwychwstałego Pana.

Ksiądz Józef Czerwiński SDB