105020 zł
cel 100000 zł

3
wspierających

 Odbudowa szkoły podstawowej w Ntdoro

Dzieci z miejscowości Ntordo w Ghanie nie mają szkoły. Zajęcia odbywają się w blaszanym budynku, oraz na świeżym powietrzu. Wspólnie możemy pomóc w odbudowie szkoły dla dzieci z Ntordo. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 616!

Miejscowość Ntordo położona jest w północno – wschodniej części Ghany. Jest to niewielka wioska rolnicza należąca do parafii w Tatale, w której salezjanie od 2017 prowadzą misję.

Kilka lat temu mieszkańcy sami wybudowali szkołę dla swoich dzieci by dac im szanse na zdobycie edukacji. Niestety, z powodu silnych opadów deszczu oraz burzy w 2019 roku szkoła została zniszczona. Mieszkańcy, wraz z salezjanami zorganizowali trochę blachy i stworzyli prowizoryczne budynki szkolne. Jest to szkoła podstawowa dla 6 klas, usytuowana w 3 pomieszczeniach dla 230 dzieci.

Obecnie salezjanie, wraz z fundacją Awra oraz biurem projektów z misji w Ghanie pragną odbudować szkołę dla dzieci z Ntdoro. Wspólnie możemy zapewnić uczniom z Ntdoro godne warunki do nauki. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż w odbudowie szkoły.

Za projekt odpowiada ksiądz Krzysztof Niżniak SDB