31534 zł
cel 29568 zł

103
wspierających

 Budowa domów dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Dilla w Etiopii

 

Siostry salezjanki prowadzą na misji w Dilla przedszkole, przychodnię, organizują pomoc doraźną oraz pomagają najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Część rodzin, zamieszkujących wioski dookoła misji potrzebuje pomocy przy odbudowie swoich domów. Ich domy wymagają gruntownego remontu lub odbudowy. Brakuje pieniędzy na materiały budowlane. Dołącz do akcji i wspólnie z nami odbuduj domy w Dilla. Wspieraj Projekt 614!

Salezjańska placówka misyjna powstała w 1986 roku. Siostry prowadzą tutaj dwa przedszkola dla 540 dzieci. Na misji w Dilla działa również przychodnia ogólna. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy lekarza, dowiedzieć się jak zapobiegać chorobom. Matki w ciąży otrzymują wsparcie i poradę lekarską. Dla najmłodszych pacjentów oferowane są szczepienia ochronne.

Misjonarki starają się dodatkowo pomagać osobom starszym, niedożywionym chorym na AIDS, oraz najbardziej ubogim.
Sytuacja zdrowotna i materialna w Dilla jest krytyczna. Ponad 40% społeczeństwa jest zarażona wirusem HIV a duża część społeczeństwa żyje w nędzy. W ostatnim czasie wiele domów zlokalizowanych wokół misji uległo zniszczeniu. Mieszkańców nie stać na regularne remonty, co doprowadziło do częściowego lub całkowitego zniszczenia ich domostw.

Widząc taką sytuację ludzi mieszkających blisko chcielibyśmy pomóc w odbudowie domów mieszkańców Dilla. Część materiałów z zawalonych domów uda się wykorzystać do odbudowy, jednak to za mało by udało się w pełni je odbudować. Za zebrane pieniądze zakupimy kamienie na fundament, żwir, cement, drewno na dach, gwoździe oraz opłacimy ekipę budowlaną. Jeśli nam się uda to wiele rodzin będzie miało bezpieczne pomieszczenie do zamieszkania i spania bez obawy o swoje bezpieczeństwo,  szczególnie w nocy. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 614!

Za projekt odpowiedzialna jest siostra Helena Kamińska FMA