48511 zł
cel 47936 zł

112
wspierających

Zakup jedzenia dla dzieci i młodzieży z Centrum Młodzieżowego w San Felix w Wenezueli

 

Wenezuela to kraj zniszczony przez korupcję. Ceny produktów spożywczych są bardzo wysokie, brakuje podstawowych produktów na rynku. Ludzie stoją w kolejkach, często cały dzień, żeby zdobyć artykuły potrzebne do życia. Brakuje jedzenia! Dołącz do akcji i razem z nami wesprzyj dzieci i młodzież z Centrum Młodzieżowego Don Bosco w San Felix.

Salezjanie z placówki w San Felix skupiają swoją pomoc głównie na dzieciach i młodzieży. Misja w San Felix obejmuje Centrum Młodzieży oraz szkołę zawodową. Bardzo ciężka sytuacja polityczna, ustrój komunistyczny, brak jakiejkolwiek pomocy finansowej ze strony państwa sprawił, że na ulicach panuje przemoc i bezprawie. To młodzież i dzieci są najbardziej narażone na negatywne czynniki zewnętrzne, dlatego to młodzież trzeba chronić przede wszystkim przed łatwym dostępem do broni i narkotyków. Do Centrum Młodzieżowego Don Bosko w San Felix przychodzi codziennie około 120 dzieci w wieku 7-15 lat.

Jednym z problemów, z jakim musi się mierzyć polski misjonarz, ksiądz Stanisław Brudek jest brak pieniędzy na zakup wystarczającej ilości jedzenia dla uczniów oraz podopiecznych Centrum Młodzieżowego. Rodziców nie stać na opłacenie posiłków dla swoich dzieci, dlatego z pomocą potrzebującym wychodzą misjonarze salezjańscy. Projekt 610 zakłada zakup odpowiedniej ilości jedzenia dla dzieci i młodzieży z Centrum Młodzieżowego w San Felix w Wenezueli.

Dołącz do akcji i wspieraj z nami Projekt 610!

Za projekt odpowiedzialny jest ksiądz Stanisław Brudek SDB