62876 zł
cel 46498 zł

124
wspierających

Dożywianie dzieci oraz biednych z Ivato na Madagaskarze

 

Siostry salezjanki z Ivato na Madagaskarze prowadzą Centum Szkolenia Zawodowego oraz Internat dla dziewcząt. Brakuje pieniędzy na wyżywienie. Wspólnie możemy im pomóc wspierając Projekt 608!

Wspólnota Córek Maryi Wspomożycielki znajduje się  w Ivato.  Jest to miejscowość położona 15 km na północ od stolicy kraju Antananarywa. Placówka powstała w 1989 roku. Od samego początku posługi na nowo powstałej misji salezjanki otoczyły troską i opieką najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież z Ivato oraz okolicznych miejscowości. Początkowo placówka funkcjonowała jako internat pełniący również funkcję sierocińca. Z biegiem czasu pojawiła się konieczność otwarcia szkoły zawodowej dla młodzieży żeńskiej i męskiej, co dało możliwość zdobycia zawodu i znalezienia pracy. Obecnie dzieci i młodzież kształcą się na kierunkach takich jak: krawiectwo, fryzjerstwo, gastronomia, informatyka. Aktualnie, liczba uczniów wynosi 246  dziewcząt i chłopców w wieku od 15 do 25 lat. Salezjanki starają się pomagać każdemu, jednak z uwagi na dużą liczbę uczniów i podopiecznych oraz ograniczone możliwości finansowe misjonarek brakuje pieniędzy na jedzenie oraz podstawowe potrzeby.

Misjonarki starają się również pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom z Ivato i okolic. Wiele rodzin żyje na skraju ubóstwa a tylko część z nich stać na jeden posiłek dziennie. W ramach tego projektu wspieranych będzie również 50 najbardziej potrzebujących rodzin z Ivato oraz okolicznych miejscowości.

Wspólnie możemy pomóc dzieciom oraz rodzinom z Ivato. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 608!

Odpowiedzialna za projekt jest s. Teresa Leonik FMA

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Kochani Darczyńcy,

Przesyłam serdeczne pozdrowienia serdecznie od dzieci i ich rodzin, którym pomogliście przeżyć bardzo trudny rok, naznaczony zagrożeniem głodu i zarażeniem się Covid-19.

Dzięki Wam mogliśmy zakupić kilka ton ryżu, fasoli i kukurydzy jak również inne produkty spożywcze w tym olej, mięso, nabiał i warzywa.

Dziękujemy Wam za wszystko co z Waszej strony zostało ofiarowane: za dar modlitwy, cierpienia i wsparcie materialne dzięki któremu Projekt 608 przeznaczony na dożywienie został zrealizowany .

Madagaskar jak wiecie nadal należy do najbiedniejszych krajów a liczba ludzi żyjących w ubóstwie ciągle wzrasta. Dlatego nieustannie prosimy o pomoc poprzez Projekty i Adopcje na odległość. Bóg czuwa nad ubogimi i przychodzi z pomocą poprzez dobrych ludzi.

Raz jeszcze dziękujemy Wam Drodzy darczyńcy za solidarność i współczucie okazane wobec wołających o pomoc.

Niech Boże Błogosławieństwo otacza każdego z Was i Wasze rodziny. Niech Matka Najświętsza chroni Was od chorób i wszelkiego zła.

Wdzięczność naszą wyrażamy w codziennej wspólnej modlitwie w Waszych intencjach,

Teresa z dziećmi i młodzieżą z Madagaskaru.