52164 zł
cel 50000 zł

83
wspierających

Budowa domów dla najuboższych mieszkańców slumsów Kalkuty

Kalkuta to czwarte co do wielkości miasto w Indiach. Najwięcej ludzi mieszka w slumsach. Ludzie zmagają się ze skrajną biedą, brakiem jedzenia, wody i pracy. Wybudujmy domy dla najbardziej potrzebujących w ramach Projektu 606!

W rodzinach często dochodzi do przemocy. Dzieci są nie tylko bite i poniżane, lecz także wysyłane do pracy. Na ulicach miasta widać tysiące porzuconych lub szukających pracy dzieci. Uzyskują one pomoc w placówce salezjańskiej Don Bosco Ashalayam. Rodzice czasami przyprowadzają swoje dzieci do salezjanów i proszą o pomoc dla nich. Wiedzą, że sami będą walczyć o przetrwanie, ale chcą zapewnić lepszą przyszłość dla dzieci. Robią wszystko, żeby nie trafiły one na ulice, gdzie są narażone na porwania, narkotyki i wyzysk.

Jeszcze gorsza jest sytuacja tych ludzi, którzy mieszkają w slumsach obok wysypiska śmieci. Widok slumsów szokuje. Domy zbudowane ze śmierci. Jeden przy drugim. Bardzo małe, bez dostępu do prądu i wody. Niestety w Kalkucie nie wszyscy mają możliwość wybudowania i zamieszkania nawet w takim domku. Całe rodziny mieszkają na ulicach. Ludzie zbierają to, co można na wysypisku śmieci. Pracują jako rikszarze, służący, tragarze, zbieracze szmat. Otrzymują bardzo niskie wynagrodzenia, dlatego nie są w stanie zapewnić nawet jedzenia dla całej rodziny.

Ksiądz Mathew stworzył centrum doraźnego wsparcia dla dzieci ze slumsów, które zbierają plastik na wysypisku śmieci. Zapewnia dzieciom edukację, dostarcza ludziom wodę, zbudował toalety, wysyła chorych do szpitala. Potrzeb jest bardzo wiele, bo połowa ludzi nie jest zarejestrowana, dlatego nie otrzymuje żadnej pomocy od państwa.  Kolejnym etapem pomocy jest zapewnienie domów dla rodzin ze slumsów.

Chcemy pomóc tym rodzinom, w których panuje skrajne ubóstwo, ale rodzice starają się zapewnić dzieciom jedzenie, edukację i opiekę. W ramach Projektu 606 wybudujemy domy biednym ze slumsów w Kalkucie.

Wspólnie z nami możesz dołączyć do akcji. Wspieraj z nami Projekt 606!

 

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Jacek Zdzieborski SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy, dziękujemy za Wasze wsparcie oraz pomoc w realizacji Projektu 606. Zebrane środki finansowe zostały przekazane na budowę domów w slumsach w Kalkucie. Wasza pomoc zawsze jest nieoceniona, za którą serdecznie dziękujemy w imieniu osób potrzebujących.

Serdeczne Bóg zapłać.

Zespół salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.