60242 zł
cel 59920 zł

69
wspierających

Polepszenie warunków nauki w szkole zawodowej

Misja sióstr salezjanek w Duékoué obsługuje ponad 50 wiosek w promieniu 70 km. Misjonarki prowadzą na placówce szkołę zawodową. Budynek częściowo wymaga remontu, jednak największym problemem jest przestarzałe wyposażenie pracowni technicznej w szkole zawodowej. Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu 605!

Wybrzeże Kości Słoniowej jest krajem położonym w Afryce Zachodniej. Kraj uchodzący niegdyś za jeden z bogatszych w tym regionie dzięki licznym plantacjom kawy i kakaa dziś mierzy się z ogromną biedą. Od wielu lat uwikłany jest w konflikt walki o władzę, który doprowadził do wielkiej degradacji kraju i wywołał wojnę domowa.

Misja w Duékoué została założona w 1982 roku. Siostry założyły tam szkołę zawodową na kierunkach krawiectwo oraz ciastkarstwo. Misjonarki zapewniając młodzieży edukację dają im szansę na lepszy start. Dużym problemem jednak jest brak odpowiedniej ilości maszyn do szycia i haftu oraz odpowiednich przyborów kuchennych. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona między innymi kuchnia gazowa, wagi elektroniczne, maszyna do haftu, maszyna do szycia, garnki, półmiski, komplet stołów i krzeseł. Dodatkowo planujemy odnowić posadzkę w dwóch salach z pracowni krawieckiej oraz przeprowadzimy remont kuchni. Dzięki naszej pomocy młodzież ze szkoły zawodowej w Duékoué będzie miała szansę na naukę w nowoczesnych warunkach, co sprawi, że kończąc szkołę będą w pełni przygotowani do pracy na najwyższym poziomie.

Wspólnie z nami możesz dołączyć do akcji. Wspieraj z nami Projekt 605!

 

Odpowiedzialna za projekt jest s. Małgorzata Tomasiak FMA

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy, serdeczne Bóg zapłać za Wasze otwarte serca oraz pomoc w realizacji Projektu 605. Dzięki Waszej pomocy, w tak ciężkim czasie jakim była pandemia koronawirusa udało nam się zrealizować projekt. Pamiętamy o Was w naszych codziennych modlitwach.

Z Panem Bogiem.