72297 zł
cel 71904 zł

677
wspierających

Budowa kościoła parafialnego w Mansie w Zambii

Mansa to średniej wielkości miasto w Zambii. Znajduje się na północy kraju. Salezjanie prowadzą tu dużą misję, która obejmuje głównie trzy sektory: parafię, Centrum Młodzieżowe oraz szkołę. Średnio na terenie misji Don Bosco codziennie przybywa ponad 800 osób. Parafia obejmuje rozległy teren, a księża docierają aż do 16 centrów misyjnych, w których między innymi sprawują posługę kapłańską.

Projekt 603 zakłada budowę nowego kościoła parafialnego dla wiernych. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 603!

Do roku 1984 Chimese jako dzielnica Mansy należała do kościoła katedralnego. W między czasie parafia bardzo się rozrosła a kościół, w którym gromadzą się wierni jest stanowczo za mały. Salezjanie podjęli decyzje o zbudowaniu nowego, większego kościoła parafialnego, który pomieści w swych murach odpowiednia liczbę wiernych. Nowy kościół ma powstać tuż obok obecnego kościoła, który po wybudowaniu nowego przeznaczony będzie na inne potrzeby parafialne. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z budową nowej świątyni. Do budowy nowego kościoła będą zaangażowani miejscowi parafianie, jednak ta pomoc jest i tak zbyt mała by pokryć w pełni wszystkie koszty. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się nam się w stosunkowo krótkim czasie zrealizować projekt. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj budowę nowego kościoła w Chimese!

 

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Javier Antonio Barrientos  SDB