72297 zł
cel 71904 zł

677
wspierających

Budowa kościoła parafialnego w Mansie w Zambii

Mansa to średniej wielkości miasto w Zambii. Znajduje się na północy kraju. Salezjanie prowadzą tu dużą misję, która obejmuje głównie trzy sektory: parafię, Centrum Młodzieżowe oraz szkołę. Średnio na terenie misji Don Bosco codziennie przybywa ponad 800 osób. Parafia obejmuje rozległy teren, a księża docierają aż do 16 centrów misyjnych, w których między innymi sprawują posługę kapłańską.

Projekt 603 zakłada budowę nowego kościoła parafialnego dla wiernych. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 603!

Do roku 1984 Chimese jako dzielnica Mansy należała do kościoła katedralnego. W między czasie parafia bardzo się rozrosła a kościół, w którym gromadzą się wierni jest stanowczo za mały. Salezjanie podjęli decyzje o zbudowaniu nowego, większego kościoła parafialnego, który pomieści w swych murach odpowiednia liczbę wiernych. Nowy kościół ma powstać tuż obok obecnego kościoła, który po wybudowaniu nowego przeznaczony będzie na inne potrzeby parafialne. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z budową nowej świątyni. Do budowy nowego kościoła będą zaangażowani miejscowi parafianie, jednak ta pomoc jest i tak zbyt mała by pokryć w pełni wszystkie koszty. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się nam się w stosunkowo krótkim czasie zrealizować projekt. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj budowę nowego kościoła w Chimese!

 

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Javier Antonio Barrientos  SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Gorące pozdrowienia z Zambii!

Ja niżej podpisany, ks. Javier Barrientos, proboszcz parafii św. Jakuba korzystam z okazji, aby podziękować wszystkim za hojną pomoc udzieloną przy budowie kościoła parafialnego parafii św. Jakuba w Mansa. Od momentu otrzymania funduszy nastąpił duży postęp w pracach budowlanych kościoła parafialnego.

Wasz hojny wkład pomógł nam osiągnąć następujące etapy: ukończenie fundamentów, wykonanie podkonstrukcji i zasypanie, wykonanie płyty betonowej (1450 m2) oraz wykonanie nad konstrukcji do wysokości 3 m. Prace rozpoczęły się w sierpniu 2020 r.

Struktura parafii jest ogromna i dlatego będzie więcej etapów do ukończenia, ale wszystko, co udało się osiągnąć z Waszą pomocą, jest bardzo znaczące. Ten kościół jest uważany za największy kościół w diecezji Mansa.

Serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność. Pamiętamy każdego dnia w modlitwie.

Niech cię Bóg błogosławi!

ks. Javier Barientos SDB