23405 zł
cel 22116 zł

28
wspierających

Pomoce szkolne dla uczniów ze szkoły z Yaounde

Siostry salezjanki prowadzą misję w  Yaunde od września 1996 roku. Zajmują się wychowaniem i edukacją najuboższych dzieci i młodzieży. Na placówce misyjnej funkcjonuje przedszkole, szkoła podstawowa i szkoła zawodowa. Uczęszcza tam bardzo duża grupa dzieci i młodzieży. Siostry starają się sprostać oczekiwaniom i potrzebom edukacyjnym oraz szkoleniowym, lecz z uwagi na ogromne zainteresowanie nie są w stanie samodzielnie opłacić funkcjonowania szkół oraz zapewnić wystarczającej ilości pomocy do nauki oraz aktywności fizycznej. Brakuje funduszy na zakup pomocy szkolnych oraz odpowiedniego sprzętu do prowadzenia zajęć sportowych. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 602!

Siostry robią wszystko, aby zwiększyć możliwości edukacji dzieci i młodzieży. Starają się również wprowadzić zajęcia i szkolenia z zakresu kultury i sportu. Misjonarki chcą zwiększyć szansę dzieci i młodzieży na uzyskanie wykształcenia, a później pracy. Starają się zaspokoić wszystkie bieżące potrzeby uczniów i poszukują możliwości rozwoju swoich podopiecznych. Niestety możliwości finansowe misjonarek są ograniczone.

Prosimy o pomoc w zakupie sprzętu sportowego, oraz pomocy naukowych do prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkole. Dzięki naszemu wsparciu dzieci ze szkół w Yaounde będą mogły lepiej się rozwijać oraz kształcić.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 602!

 

Odpowiedzialma za projekt jest s. Roca Botey Veracruz FMA