66572 zł
cel 64480 zł

150
wspierających

Wykończenie i zabezpieczenie oratorium ze slumsów Puerto Nuevo w Peru

Wykształcenie dzieci i młodzieży ze slumsów Puerto Nuevo w Callao w Peru jest bardzo niskie.  Częstym problemem jest brak umiejętności pisania i czytania ze zrozumieniem. Brak podstawowego wykształcenia powoduje późniejsze wykluczenia społeczne dla tych młodych ludzi.  Młodzież nie może liczyć w tych sprawach na swoją rodzinę, w skutek czego niewinne dzieci prędzej czy później trafiają na ulicę.

Dzięki pomocy Darczyńców wspierających projekty salezjańskiego ośrodka misyjnego w Warszawie udało się zrealizować Projekt 520, który zakładał remont pomieszczeń oratorium salezjańskiego dla dzieci, młodzieży oraz porzuconych i zaniedbanych kobiet ze slumsów.

Potrzeby okazały się jednak dużo większe, dlatego kontynuacja projektu jest konieczna. Polski misjonarz, ksiądz Piotr Dąbrowski, dyrektor oratorium ma w planach dostosowanie pomieszczeń oratoryjnych do potrzeb dzieci i młodzieży oraz zabezpieczenie odremontowanego budynku przed włamaniami i kradzieżami, do których dochodzi często.

Projekt 599 zakłada w pierwszej kolejności zamontowanie krat okiennych we wszystkich oknach na każdym z pięter budynku oraz naprawę lub wymianę części zniszczonych okien. Dodatkowo niezbędny jest zakup szaf, szafek, półek, stołów, krzeseł, tablic do nauki. Ma to na celu zabezpieczenie przyborów do nauki, książek, instrumentów oraz innego wyposażenia budynku jak również umożliwić dzieciom i młodzieży lepsze warunki do nauki.

Niestety, budynek jest położony w bardzo niebezpiecznej dzielnicy, stąd niezbędne są dalsze działania i kontynuacja projektu.

Peru jest jednym z krajów o bardzo niskim poziomie wykształcenia. Włączając się w Projekt 599 pomagasz dzieciom oraz potrzebującym z Callao patrzeć z optymizmem w przyszłość. Wykształcenie i formowanie naszych podopiecznych w wartościach chrześcijańskich pomogą nam zmienić sytuację społeczną.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 599!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Piotr Dąbrowski SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy,

Pozdrawiamy Was wszystkich, to dzięki Wam udało się zrealizować Projekt 599 – Wyposażenie Oratorium „Św. Dominika Savio” w Puerto Nuevo – Callao w Perú.

Bez wątpliwości zrealizowanie tego Projektu pozwoli nam na lepszą pracę dla dobra naszych podopiecznych. Dzieci, które odwiedzają nasze oratorium uczestniczą w zajęciach pozaszkolnych, mają dostęp do biblioteki, uczestniczą w warsztatach, między innymi komputerowych, otrzymują każdego dnia posiłki w jadalni, mają dostęp do wzrastania w wierze uczestnicząc w katechezie i nabożeństwach i wielu innych zajęciach.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tę wielką, nieodzowna pomoc w realizacji projektu, którą okazaliście, i którą otrzymaliśmy do Was, za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

Raz jeszcze składam serdeczne podziękowania. Zapewniamy Was o pamięci w modlitwie. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi, a Maryja Wspomożycielka Wiernych niech Was miewa zawsze pod Swoją opieką.

Serdeczne Bóg zapłać.

Ksiądz Piotr Dąbrowski SDB