64482 zł
cel 63957 zł

373
wspierających

Zakup jedzenia, ubrań oraz książek dla ubogich dzieci oraz opłacenie nauczycieli w Rundu

Projekt pomocy najuboższym dzieciom mieszkającym w Rundu, w Namibii został otwarty 2 lutego 2016 r. Do projektu zostały zakwalifikowane dzieci,  młodzież, oraz młodzi ludzie w wieku 10-33 lat, mające różne problemy z przeszłością (złe traktowanie, wczesna ciąża, ubóstwo, rodzina dysfunkcyjna, emigranci z Angoli itp.) Do udziału w projekcie zgłosiło się również 4 nauczycieli.

Projekt 598 ma na celu wsparcie finansowe przy zakupie książek, ubrań, jedzenia dla ubogich dzieci oraz opłacenie nauczycieli w Rundu.

Część projektu jest już realizowana. Niestety, bez dalszego finansowania nie będzie szans na jego końcową realizację. Po upływie 1 roku od wdrożenia projektu widać jego znaczenie jak również ogromne zapotrzebowanie na tego typu działania. Zaangażowanie ze strony społeczności salezjańskiej jest ogromne, jednak to nie wystarcza by móc powiedzieć, że działania zmierzają ku końcowi. Dzieci, młodzież jak również młodzi obywatele z Rundu są bardzo narażeni. Potrzebują opieki rodzicielskiej i wskazówek życiowych, których niestety nie otrzymują od swoich rodziców oraz bliskich. Bieda powoduje, że dzieci są niedożywione, nie mają szans na naukę i start w lepsze jutro. Sfinansowanie projektu sprawia, że dzieci i młodzież ma buty, odzież, żywność, mydła, książki. Potrzeby są jednak znacznie większe. Pomoc finansowa trafia między innymi do sierot i dzieci bez wykształcenia, dziewcząt, które zaszły w ciążę i przerwały naukę a dzięki wsparciu jakie otrzymują  mogą ją kontynuować. Plany obejmują rozszerzenie projektu do 70 uczestników i zatrudnieniu większej ilości nauczycieli, jednak bez Waszej pomocy nie uda się dokonać tego pięknego dzieła.

Razem pomóżmy mieszkańcom z Rundu wejść w lepsze jutro!

Wesprzyj projekt 598!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Louis MalamaSDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Dobrodzieje,

projekt został zrealizowany bardzo dobrze, a dzieci i nauczyciele są szczęśliwi z hojnego wkładu, jaki im udzielono. Dziękuję bardzo za tę wspaniałą pomoc. Życzymy darczyńcom obfitości, Bożych błogosławieństw oraz szczęścia w życiu. Pamiętamy o Was każdego dnia w naszych modlitwach

Dziękuję i Bóg zapłać.

Ksiądz Louis Malama SDB