64704 zł
cel 61358 zł

446
wspierających

Dożywianie, zakup przyborów szkolnych oraz kursy alfabetyzacji dla dzieci z Fianarantsoa na Madagaskarze

Dzielnica Ankofafa znajduje się na peryferiach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Wiele rodzin żyje w trudnych warunkach. 60% z nich dotknął problem ubóstwa, który odbija się szczególnie na sytuacji dzieci. Wspólnie możemy pomóc mieszkańcom i dzieciom.

Wesprzyj Projekt 597!

W Ankofafa salezjanie prowadzą szkołę zawodową i oratorium. Dodatkowo organizują kursy alfabetyzacji, wsparcie w ponownej integracji szkolnej oraz programy angażujące rodziców dzieci objętych tymi programami. Oprócz działań na rzecz edukacji mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc socjalną, która obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną.

Chcemy po raz kolejny zapewnić im codzienne posiłki, edukację i przybory szkolne na cały rok! W ramach zebranych funduszy, dzieci, które uczestniczą w zajęciach alfabetyzacji i dokształcania otrzymają ciepły posiłek w stołówce misyjnej.

Dzięki pomocy organizowanej w ramach projektu, dzieci z trudnościami i zaległościami w nauce mogą rozwijać swoje umiejętności, ale przede wszystkim mają motywację do dalszej nauki.

Razem możemy pomóc dzieciom z Fianarantsoa.

Wesprzyj Projekt 597!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Giuseppe Miele SDB