64704 zł
cel 61358 zł

446
wspierających

Dożywianie, zakup przyborów szkolnych oraz kursy alfabetyzacji dla dzieci z Fianarantsoa na Madagaskarze

Dzielnica Ankofafa znajduje się na peryferiach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Wiele rodzin żyje w trudnych warunkach. 60% z nich dotknął problem ubóstwa, który odbija się szczególnie na sytuacji dzieci. Wspólnie możemy pomóc mieszkańcom i dzieciom.

Wesprzyj Projekt 597!

W Ankofafa salezjanie prowadzą szkołę zawodową i oratorium. Dodatkowo organizują kursy alfabetyzacji, wsparcie w ponownej integracji szkolnej oraz programy angażujące rodziców dzieci objętych tymi programami. Oprócz działań na rzecz edukacji mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc socjalną, która obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną.

Chcemy po raz kolejny zapewnić im codzienne posiłki, edukację i przybory szkolne na cały rok! W ramach zebranych funduszy, dzieci, które uczestniczą w zajęciach alfabetyzacji i dokształcania otrzymają ciepły posiłek w stołówce misyjnej.

Dzięki pomocy organizowanej w ramach projektu, dzieci z trudnościami i zaległościami w nauce mogą rozwijać swoje umiejętności, ale przede wszystkim mają motywację do dalszej nauki.

Razem możemy pomóc dzieciom z Fianarantsoa.

Wesprzyj Projekt 597!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Giuseppe Miele SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy,

Piszę do Was ten list, aby podziękować za pomoc okazaną dla rodzin chłopców i dziewcząt, którą otrzymaliśmy w ramach projektu TAIZA. W tym trudnym czasie, w dobie Koronawirusa, rodziny zostały odcięte od świata. Koronawirus pozbawił ludzi możliwości przeżycia. Nie mogli wyjść z domu, nie mieli możliwości pracy, tym samym pozbawieni zostali jedynego źródła ich utrzymania. Ludzie Ci wegetowali, bez żadnej pomocy społecznej i medycznej.
Wasza pomoc nadeszła w odpowiednim momencie! A my skorzystaliśmy z okazji, aby udzielić wsparcia rodzinom i ich dzieciom zarówno z Projektu TAIZA, jak i z Centrum Szkolenia Pracy, które jest częścią działań społecznych naszego Oratorio de Ankofafa – Fianarantsoa.
Młodzi ludzie i ich rodziny, mimo zażegnania największego kryzysu i zagrożeń, nadal pozostają w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Rząd podjął decyzję, że okres izolacji zostaje wydłużony o kolejne tygodnie. To oznacza, że stan zagrożenia zdrowia, który rozpoczął się 15 marca trwa nieprzerwanie do dziś, czyli łącznie przez okres sześciu miesięcy ludzie Ci pozostają w domach! Nie wykluczamy możliwości, że decyzją rządu okres ten zostanie wydłużony o kolejne miesiące. Z wielką wdzięcznością przesyłam Państwu raz jeszcze serdeczne podziękowania.
Dziękuję w naszym imieniu, jak również w imieniu wszystkich rodzin, którym mogliśmy pomóc. Nasza wdzięczność urzeczywistnia się w modlitwie za wszystkich, którzy hojnie, a czasem z poświęceniem dołożyli się do kwoty, która została nam przekazana.

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!

Fianarantsoa, dnia 7 września 2020 roku
Ksiądz Miele Giuseppe